Wypisz się z newslettera
Region Wielkopolska na Facebook
Najnowsze w serwisie

Lokalizacja

Szukaj

Czy wiesz że...

W latach 1905-09 polski chłop Michał Drzymała toczył walkę z pruskim prawem. Kiedy nie otrzymał zgody na wybudowanie domu, zamieszkał w wozie cyrkowym, który codziennie przestawiał. Po odzyskaniu niepodległości wieś przemianowano na Drzymałowo.

Polecamy nasze wycieczki w wersji Audio

Zobacz wszystkie warunki prawne

Tegoroczne Niedziele u Niechciców przybliżają nieznane fakty z życia Marii Dąbrowskiej, w okresie od 1907 do 1911 roku. Wtedy to pisarka studiowała w Lozannie i Brukseli a od jesieni 1910r. do czerwca 1911 roku przebywała w Poklękowie, angażując się w pracę społeczną w Kaliszu.

Zapraszamy na XII. jubileuszowy Jarmark Św. Jakuba czyli "625 lat - św. Jakub zaprasza na urodziny Murowanej Gośliny", któremu towarzyszyć będzie widowisko plenerowe "Śpiący rycerze królowej Jadwigi".

Zapraszamy na Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski : zespołów tanecznych, folklorystycznych, kapel i śpiewaków ludowych. W sobotę zobaczymy i usłyszymy 14 zespołów a w niedzielę aż 44.

Zapraszamy do Gniezna, kolebki naszej państwowości, by przenieść się w czasy średniowiecznych zwyczajów i zachowań. Będziemy świadkami turniejów rycerskich, gier i zabaw plebejskich, zajrzymy do dawnej osady, by poznać życie jej mieszkańców.