Wypisz się z newslettera
Region Wielkopolska na Facebook
Najnowsze w serwisie

Lokalizacja

Szukaj

Czy wiesz że...

Najstarszy znak drogowy w Polsce stoi w Koninie. Jest to kamienny słup w kształcie kręgla pochodzący z XII w. Oznaczał on połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą.

Polecamy nasze wycieczki w wersji Audio

Zobacz wszystkie warunki prawne

Imprezy Sierpień 2014

Coraz rzadziej organizowane są plenery, tym chętniej zapraszamy do udziału w takim przedsięwzięciu, organizowanym przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Mamy nadzieję, że stanie się on okazją do utrwalenia tego co najważniejsze w historii miasta, jego architekturze i dniu dzisiejszym.

Zapraszamy na II Dni Twierdzy Poznań. W tym roku dostępne będą następujące obiekty: Fort III, Fort IVa, Fort Va, Fort VII, Makiety Dawnego Poznania, Muzeum Armii "Poznań", schron piechoty przy ul. Babimojskiej, schron przeciwlotniczy w Parku Wilsona oraz Śluza Katedralna.

Zapraszamy do Kalisza 2 sierpnia, na kulminacyjny moment obchodów 1oo. rocznicy zburzenia grodu nad Prosną w 1914 roku, którym jest widowisko "I narodzę się znowu. Jak Feniks".

To już 8. raz w Poznaniu spotkają się producenci wysokiej jakości polskich przysmaków. Będą poznańskie szare kluchy, wędzone i smażone ryby z Mazur, sery z Dolnego Śląska, Podhala i Podlasia. Nie zabraknie nalewek i innych smakołyków ze wszystkich regionów.

Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Rocha, patrona chorych, aptekarzy, weterynarzy, opiekuna zwierząt. Szczególnie na odbywający się tu nieprzerwanie od 300 lat obrzęd błogosławieństwa zwierząt.

Po raz pierwszy zapraszamy na Festiwal Kultury Leśnej i Łowickiej do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru na organizowany po raz 8. przez Politechnikę Poznańską Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej. Tym razem goście festiwalu koncertować będą także w Gnieźnie, Koninie i Tarnowie Podgórnym.

Zapraszamy na największą, z ogromnymi tradycjami imprezę, w Wielkopolsce czyli Jarmark Chmielo-Wikliniarski.

Tym razem zapraszamy do gminy Chocz, gdzie Estrada towarzyszyć będzie Dożynkom Parafialno-Gminnym.

W tym roku Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji zapraszamy na imprezę z cyklu "Przeszłość - Przyszłości", która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Prawie we wszystkich miejscowościach żegnać będziemy wakacje. My zapraszamy do Złotowa.

Zapraszamy już po raz piąty na Kaliskie Miodobranie, które odbędzie się na Kortach Centrum Kultury i Sztuki. Początek imprezy o godzinie 12.oo.