Wypisz się z newslettera
Region Wielkopolska na Facebook
Najnowsze w serwisie

Lokalizacja

Szukaj

Czy wiesz że...

W latach 1905-09 polski chłop Michał Drzymała toczył walkę z pruskim prawem. Kiedy nie otrzymał zgody na wybudowanie domu, zamieszkał w wozie cyrkowym, który codziennie przestawiał. Po odzyskaniu niepodległości wieś przemianowano na Drzymałowo.

Polecamy nasze wycieczki w wersji Audio

Zobacz wszystkie warunki prawne

Imprezy Listopad 2015

W Rezerwacje Archeologicznym w Gieczu odbędzie się spotkanie poświęcone Dziadom. Wzorem lat ubiegłych przypada ono na pierwszą sobotę po Zaduszkach.

Hasło tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej brzmi "Nowe życie w Chrystusie".

Kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętować będą mieszkańcy powiatu wrzesińskiego.

Zapraszamy na widowisko o charakterze rekonstrukcyjnym, które odbędzie się w tym roku w Słupcy.

W dniach 10-11 listopada br mieszkańcy Nowego Miasta nad Wartą obchodzić będą 97. rocznicę odzyskania niepodległości oraz upamiętnią uczestników II wojny światowej.

Obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości przebiegać będą we Włoszakowicach w sposób mniej oficjalny. Gmina po raz kolejny upamiętni wydarzenia ze swojej lokalnej historii.

Odbywające się corocznie od 1994 r. imieniny ulicy św. Marcina to impreza składająca się zarówno z elementów stałych jak i okazjonalnych atrakcji. Stanowi nawiązanie do kultywowanych nadal w Poznaniu tradycji świętomarcińskich, z których najbardziej znaną jest wypiek rogali.

Z inicjatywy pilskiego Stowarzyszenia Miłośników Munduru 185 rocznica powstania listopadowego zostanie upamiętniona m. in. przemarszem z pochodniami.