Dotknąć nieba… Borek Wlkp., Potarzyca, Dobrzyca

Dotknąć nieba… Borek Wlkp., Potarzyca, Dobrzyca

Herb Dotknąć nieba… Borek Wlkp., Potarzyca, Dobrzyca

Na trasie wycieczki doświadczymy wrażeń wyjątkowych. Będzie tutaj wizyta w planetarium w Potarzycy, w sanktuarium maryjnym w Borku Wielkopolskim oraz w pałacu Gorzeńskich w Dobrzycy, gdzie dotkniemy masońskiej przeszłości właściciela pałacu. Całość nie powinna zająć więcej jak 4-5 godzin czasu.

Trasa: Borek Wielkopolski – Potarzyca – Dobrzyca
Odległość:    30 km

Wycieczkę rozpoczniemy w Borku Wielkopolskim, gdzie przede wszystkim odwiedzimy kościół pw. Pocieszenia NMP. Ponieważ jest on w dni powszednie zamknięty, kwestię wejścia do środka poza godzinami mszy św. należy uzgodnić z miejscowym proboszczem.

Dalej udamy się do Potarzycy, gdzie w miejscowej szkole proponujemy udział w seansie astronomicznym. Musimy pamiętać, że planetarium jest obiektem edukacyjnym, a nie komercyjnym. Planując seans w Potarzycy należy najpierw uzgodnić termin i godzinę zwiedzania w sekretariacie szkoły. Udział w seansie jest płatny.

Na koniec udamy się do Dobrzycy, gdzie znajduje się pałac Gorzeńskich położony w pięknym parku. Warto również zwrócić uwagę na samo miasteczko i drewniany kościoł pw. św. Tekli.

 
 

Przebieg trasy

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie