Gdzie sól warzą… Koło i Kłodawa

Gdzie sól warzą… Koło i Kłodawa

Herb Gdzie sól warzą… Koło i Kłodawa

Trasa wycieczki prowadzi nas na wschodnie krańce Wielkopolski do Kłodawy i Koła. Należy zarezerwować sobie ok. 5 godzin czasu

Trasa: Kłodawa - Koło
Odległość: ok. 25 km

Wycieczkę rozpoczynamy od zwiedzania największej w Polsce kopalni soli w Kłodawie. Planując ten wyjazd musimy pamiętać, że Kopalnia Soli Kłodawa S.A. jest działającym zakładem przemysłowym, w którym usługi turystyczne są podporządkowane rygorowi pracy górników. Dlatego też zwiedzanie kopalni jest możliwe tylko w dni robocze. Najlepiej wcześniej umówić się telefonicznie w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego. Ponadto warto zwiedzić samą Kłodawę z pokarmelitańskim barokowym klasztorem i klasycystycznym ratuszem. Następnie udajemy się do Koła.
Tutaj czeka na nas kilka atrakcji. Zwiedzanie proponujemy zacząć od Muzeum Technik Ceramicznych. Grupy zorganizowane mogą wziąć udział w ciekawej lekcji muzealnej. Niedaleko muzeum znajduje się klasztor franciszkanów (o oprowadzenie i udostępnienie podziemi można prosić na furcie) i kościół farny, na murach którego znajdują się unikalne napisy wyryte w cegłach. Zwiedzając Koło nie można pominąć ratusza oraz ruin gotyckiego zamku położonego po drugiej stronie Warty.

Przebieg trasy

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie