Gniezno
wieża katedralna

Gniezno
wieża katedralna

Herb Gniezno<br>wieża katedralna

GNIEZNO

Miasto powiatowe położone ok. 50 km na północny wschód od Poznania, przy drodze do Torunia. Usytuowane na Pojezierzu Gnieźnieńskim wśród jezior Jelonek, Świętokrzyskie i Winiary. Gniezno jest obowiązkowym punktem na trasie Szlaku Piastowskiego.

W Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie udostępniono turystom dodatkową atrakcję w postaci tarasu widokowego zlokalizowanego w wieży południowej. Żeby móc cieszyć się malowniczymi widokami, podziwiać panoramę miasta i dostrzec nawet komin elektrociepłowni w podpoznańskim Karolinie, należy pokonać 239 schodków. Wysokość wynosi 55 m nad Wzgórzem Lecha, przy którym wraz ze starym miastem zlokalizowane są  najważniejsze zabytki miasta.

ul. Łaskiego 7
62-200 Gniezno
tel. 061 424 13 89
tel kom. 602 708 231

Więcej:
strona_katedry gnieźnieńskiej

Lokalizacja

Komentarze (1)

Gnieźninianin

2011-05-02 05:53:16

Fantastyczny widok panoramy Gniezna i całego pojezierza gnieźnieńskiego. Cena ok 5zł i przy okazji można zwiedzić podziemia katedry i poznać historię i dzieje pierwszej stolicy Polski. Tajemniczy i średniowieczny klimat wnętrz katedry oraz podziemia, które określone są miejscem emitującym pozytywną energią przysporzą nam niezapomnianych wrażeń. W katedrze pochowani są wybitni Polacy jak np. I.Krasicki.

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie