Nie tylko wiatraki… Osieczna, Rydzyna

Nie tylko wiatraki… Osieczna, Rydzyna

Herb Nie tylko wiatraki… Osieczna, Rydzyna

Wycieczka prowadzi po atrakcyjnym krajobrazowo terenie okolic Leszna. Odwiedzimy tutaj urokliwe miasteczka Osieczną i Rydzynę z wszystkimi ich atrakcjami.

Trasa: Osieczna - Rydzyna
Odległość: ok. 23 km

Wycieczkę rozpoczynamy w Osiecznej w klasztorze franciszkanów. Zazwyczaj można tam liczyć na oprowadzenie po sanktuarium przez jednego z zakonników, co jednak warto wcześniej potwierdzić telefonicznie. Najbardziej widoczną wizytówką miasta są stojące przy drodze trzy wiatraki,w których mieści się Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa.
Po przeciwnej stronie ulicy ustawiono nagrobki z istniejącego tu na przełomie XIX/XXw. cmentarza ewangelickiego. Warto również przespacerować się ulicami bardzo urokliwego miasteczka odwiedzając kościół pw. Świętej Trójcy i zamek w którym obecnie znajduje się Szpital Rehabilitacyjno-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży. Na zakończenie proponujemy jeszcze jeden rzut oka na Osieczną z wieży widokowej Jagoda.

Osieczną można zwiedzać również korzystając z edukacyjnej gry terenowej - Quest Powstańczy. Trasa rozpoczyna się przy cmentarzu, niedaleko klasztoru franciszkanów.

Dalej udajemy się do Rydzyny, gdzie na wjeździe do miasta wita nas zabytkowy wiatrak.  Dalej udajemy się do centrum miasta, gdzie koncentrujemy się na zwiedzaniu unikalnego barokowego założenia oraz zamku z parkiem.

 

Przebieg trasy

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie