Quest Z narodowym akcentem
Śrem, Manieczki, Brodnica

Quest Z narodowym akcentem
Śrem, Manieczki, Brodnica

Herb Quest Z narodowym akcentem<br>Śrem, Manieczki, Brodnica

ŚREM - MANIECZKI - BRODNICA

Miejscowości w powiecie śremskim, związane z postacią Józefa Wybickiego.

Józef Wybicki urodził się na Pomorzu, ale swoje dorosłe życie związał z Wielkopolską. Stąd były jego dwie żony, tutaj osiadł i wiódł spokojne, szczęśliwe życie, tutaj też został po śmierci pochowany. Po tych miejscach związanych z autorem słów naszego hymnu narodowego prowadzi trasa rowerowa/samochodowa tego questu.

Uczestnicy zabawy rozwiązują zadania i zagadki umieszczone w tekście, a na końcu docierają do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów.

Miejsce startu: Śrem, ul. Poznańska 11, przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego

Długość trasy: ok. 17 km

Czas realizacji: ok. 3 godzin

Ulotkę do realizacji gry w formie pliku PDF można pobrać tutaj

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

 

Lokalizacja

Komentarze (5)

Drużyna Piotr i Adaś

2016-08-01 06:45:15

Bardzo ciekawy i pouczający quest o wybitnej polskiej postaci. Lekcja historii pokazana w ciekawy sposób. Urokliwe miejscowości, ale też i (dla Nas jako turystów i questowiczów) duży smutek, gdy patrzy się na to, co dzieje się z pałacem w Manieczkach. Odpowiedzialni za ten obiekt powinni się wstydzić, że dopuścili do jego dewastacji oraz, ze nie potrafią wykorzystać ogromnego potencjału jakie stwarza to miejsce. Sam quest jednak gorąco polecamy.

J & D

2019-04-08 08:44:21

Ciekawy quest o bardzo ważnej dla Polaków postaci. Możemy być dumni, że z Wielkopolską związany jest taki człowiek. Quest napisany bardzo jasno. Piękna okolica tylko spacerować. Niestety pałac w Manieczkach nie jest w najlepszym stanie, mimo to warto zrobić ten quest.

Z księgi questowiczów

2020-01-31 12:29:31

Było super! I tyle wiadomości o Wybickim :) Dzieci zadowolone!

Z księgi questowiczów

2020-01-31 12:29:49

Piękne miejsca na trasie i sporo wiadomości.

Nika

2020-05-25 12:17:21

Malowniczy quest z cennymi informacjami z historii. Wskazane byłoby odświeżyć oznaczenia szlaków rowerowych, szczególnie na terenie Śremu. Quest bardzo polecam

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie