Wielkopolskie Questy
Dzieci wrzesińskie historię tworzyły

Wielkopolskie Questy
Dzieci wrzesińskie historię tworzyły

Herb Wielkopolskie Questy<br>Dzieci wrzesińskie historię tworzyły

WRZEŚNIA

Miasto powiatowe położone ok. 50 km na wschód od Poznania.

Historia, którą uczestnik zabawy poznaje, opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce we Wrześni w 1901 r. Wrzesińskie dzieci podjęły strajk w obronie polskiej mowy, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Rozwiązując zadania i zagadki zawarte w tekście można poznać miejsca związane z tymi wydarzeniami. Na końcu zabawy dociera się do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów.

Trasa questu zaczyna się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich przy pomniku Marii Konopnickiej (wejście od strony skrzyżowania ulic Opieszyn i Harcerskiej)

Czas przejścia ok. 50 min.

UWAGA!!!

Skrzynia skarbów jest chwilowo niedostępna.

Ulotkę do samodzielnego wydruku w pliku PDF (w kolorze) można pobrać tutaj lub w wersji czarno-białej tutaj

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Lokalizacja

Komentarze (5)

Piotr i Adaś

2015-06-01 05:50:43

Bardzo ciekawy i pouczający quest, zwłaszcza dla dzieci jest to kawał lekcji historii. Miejsce ukrycia pieczęci - mistrzostwo świata :-). Byliśmy parę razy we Wrześni, ale tym razem odkryliśmy ją na nowo.

Turystyczna grupa "Pod Prąd"

2017-06-16 02:56:08

W miły dzień spędzony we Wrześni u boku Bronki posłuchacie jej ciekawej historii. Koniecznie sprawdźcie jak skończyła się jej i innych "Dzieci Wrześińskich" życiowa droga. Będzie to dla Was nagrodą bo skarbu tu niestety nie znajdziecie :(

Agata, Radek i Oliwka ;-)

2017-08-10 03:43:30

Piękne pomniki i kupa wiedzy do przygarnięcia ;-) Wszystko układało się super tylko na koniec troszkę rozczarowanie ponieważ skarbu bark.... był to nasz trzeci quest w dniu dzisiejszym więc myśleliśmy że to już zmęczenie ale po 15 min poszukiwań zaczęliśmy szukać wskazówki na stronie lub numeru do opiekuna... i dopiero doczytaliśmy info że skarb chwilowo niedostępny..... ale cóż.... zdarza się ;-) miłe wspomnienia i tak pozostaną ;-) ;-) ;-)

Hania, Zosia, Kuba

2020-08-08 20:07:31

Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Quest bardzo ciekawy. Niestety skrzynia skarbów nadal niedostępna (mimo, że napisane, że tylko chwilowo). Twórcy questu też nie odpowiadają na maile. Szkoda, bo historia bardzo ciekawa, mieszkańcy też wielce pomocni. Spotkaliśmy starszą panią, która opowiedziała nam ciekawe historie:) Pomimo, że skarbu nie ma, to polecamy.

Aleksandra Warczyńska

2020-08-10 11:08:25

Dziękuję za informację. Będziemy interweniować.

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie