Wielkopolskie Questy
Po sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach

Wielkopolskie Questy
Po sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach

Herb Wielkopolskie Questy<br>Po sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach

PNIEWY

Miejscowość położona ok. 50 km na zachód od Poznania przy drodze krajowej nr 92.

Trasa questu prowadzi po urokliwych i mało znanych zakątkach Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Pniewach, opowiadając o życiu i działalności świętej Urszuli Ledóchowskiej.

W trakcie wyprawy uczestnik rozwiązuje zadania i zagadki, które doprowadzą do miejsca, w którym została ukryta skrzynia skarbów z tajemnicza pieczęcią.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy wydrukować ulotkę w wersji kolorowej lub czarno-białej pobierając odpowiedni plik PDF.

Miejsce startu: na parkingu przy sanktuarium od strony ul. Wiśniowej.

Czas przejścia ok. 50 minut.

Czas przejścia ok. 45 minut.

W trakcie wędrówki uczestnik odwiedza również kaplicę ss. urszulanek. Przed wyruszeniem na trasę warto upewnić się, że w tym czasie nie będzie odprawiana msza św. czy inne nabożeństwo.
http://www.sanktuarium-pniewy.pl/msze/

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

 

Lokalizacja

Komentarze (1)

Drużyna Piotr i Adaś

2020-06-08 20:48:33

quest w Pniewach z uwagi na miejsce wymaga zachowania odpowiedniej powagi z uwagi na możliwość wejścia do klasztoru powiązanej z możliwością jego częściowego zwiedzenia. Okoliczny park, zwłaszcza w porze wiosenno - letniej, przez który prowadzi większość gry sprawia, że jest to quest i dla dużych i dla małych questowiczów, którzy również znajdą tam miejsce na zabawę. Polecamy Pniewy :-)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie