Wielkopolskie Questy
Początki lokacyjnego Kalisza

Wielkopolskie Questy
Początki lokacyjnego Kalisza

Herb Wielkopolskie Questy<br>Początki lokacyjnego Kalisza

KALISZ

Kalisz jest największym miastem Niziny Południowowielkopolskiej. Leży nad rzeką Prosną. Jest także ważnym węzłem komunikacyjnym. Oprócz transportu kolejowego, leży na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych (nr 12 i 25) oraz wojewódzkich.

Kalisz - miasto w Polsce w województwie wielkopolskim, wzmiankowane już w czasach rzymskich jako osada na szlaku Bursztynowym, w queście „Początki lokacyjnego Kalisza” ujawnia swoje mniej znane oblicze. To obraz miasta doby gotyku, barwny ze względu na legendarne i prawdziwe opowieści, ukryty w zagadkach i zadaniach na trasie questu. Odkrywanie ich rozwiązań coraz bardziej przybliży wędrowców do... skarbu!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Zarezerwuj sobie godzinę, załóż wygodne buty i ruszaj na spotkanie przygody!

Questowa ścieżka zaczyna się przy kaliskiej katedrze, od strony ulicy Kanonickiej.

Czas przejścia ok. 60 minut.

Uwaga!!! Okresowo skrzynia skarbów niedostępna

Ulotki do  gry można samodzielnie wydrukować w kolorze pobierając plik PDF lub w wersji czarno-białej tutaj

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Lokalizacja

Komentarze (5)

asia i rafał

2013-08-26 06:25:05

Ciekawie przedstawiona historia i atrakcje miasta. Polecamy :)

EK

2014-12-08 07:07:45

Było trochę zimno ale bardzo ciekawie, troszkę skrocilysmy drogę na samym końcu, bo spieszylismy się na andrzejki i głód nam się dawał we znaki, a tam czekało tyle dobrego jedzenia i nie tylko, ze sami rozumienie:)

Piotr i Adaś

2015-06-01 05:51:30

Quest nieco zakręcony i nie do końca czytelny. Okolica bardzo ładna, ale uważamy, że Kalisz stać na co najmniej dwa questy więcej. Niemniej zabytki są naprawdę godne uwagi. Co do pieczątki - skarbu to mówimy Kalisz - STAĆ WAS NA WIĘCEJ

Turystyczna grupa "Pod Prąd"

2017-06-16 03:02:30

Faktycznie trochę zakęcony, szczególnie z powodu braku 2 puntów z questowych wskazówek. Na szcząście pomocny Pan kościelny i miejscowi chętnie je uzupełnili. I choć były małe kłopoty ze skarbem Pan Piotr okazał się bardzo pomicny - czyżby to wrodzona cecha Kaliszan? Ponadto powiedzamy, że był to quest fajny i ciekany, Polecamy! Turystyczna grupa "Pod Prąd"

Nika

2020-05-20 11:42:22

Quest realizowaliśmy w styczniu 2020 r. Zakręcony ale lubimy tak spędzać czas więc nie narzekamy. Niestety nie znaleźliśmy skrzyni skarbów :(

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie