Wielkopolskie Questy
Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom cz. II

Wielkopolskie Questy
Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom cz. II

Wielkopolskie Questy<br>Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom cz. II

BIEDRUSKO - LUSOWO

Quest Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom jest opowieścią o wydarzeniach, jakie miały miejsce w pierwszych dniach Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i jego najbliższej okolicy.

Trasa questu prowadzi przez miejscowości położone na terenie powiatu poznańskiego. Rozwiązując zadania, uczestnik poznaje kolejne miejscowości, do których musi dotrzeć.

Ze względu na odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, quest został opracowany jako trasa samochodowa. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby w grze brały udział co najmniej dwie osoby, z których jedna jako kierowca, a druga jako "operator" gry.

Gra rozpoczyna się w Biedrusku, na parkingu przy markecie Dino (w okolicy skrzyżowania ulic Ogrodowej i Poznańskiej)

Długość trasy wynosi ok. 33 km

Ulotkę do gry można samodzielnie wydrukować z pliku PDF

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Quest Powstanie Wielkopolskie Zapomnianym bohaterom należy do akcji promocyjnej powiatu poznańskiego "Na tropie skarbów"

Lokalizacja

Komentarze (4)

Nika

2020-05-25 12:31:56

To był nasz pierwszy quest samochodowy. Polecamy ten sposób „questowania” gdy pogoda jest nie do przewidzenia. Wskazówki zawarte queście były jasne i czytelne. Skarb zdobyliśmy – ważne by wziąć ze sobą ołówek lub kredkę ołówkową :)

Drużyna Piotr i Adaś

2020-06-08 20:36:38

Jak się okazuje i samochód przydaje się w turystyce questowej. Bardzo ciekawy i pouczający quest wzbogacający wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Przejechaliśmy, ale i przeszliśmy go z przyjemnością. W Lusowie pojawiliśmy się jeszcze przy innej okazji i wtedy niestety był problem ze skarbem. Mamy nadzieję, że już jednak wszystko jest w porządku

Śladami Powstania Wielkopolskiego – także w sieci – aglomeracja.net

2020-12-16 09:42:01

[…] zmierzyć z questami Powstanie Wielkopolskie – zapomnianym bohaterom (część 1  i 2) albo z grą Pierwsze Iskry, w której do odczytania hasła potrzeba […]

Aleksandra Warczyńska

2020-12-16 11:42:02

Jak miło, że o nas pamiętają :) Dziękujemy za wzmiankę. Dodam jeszcze, że oprócz Zapomnianych bohaterów mamy jeszcze na stronie kilka innych questów o tematyce powstańczej. Zapraszamy na szlaki!

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie