Wielkopolskie Questy
Wycieczka dookoła Wilkowyi
Wilkowyja

Wielkopolskie Questy
Wycieczka dookoła Wilkowyi
Wilkowyja

Herb Wielkopolskie Questy<br>Wycieczka dookoła Wilkowyi <br>Wilkowyja

WILKOWYJA

Wilkowyja leży na trasie Jarocin - Żerków. To wieś w Wielkopolsce, w powiecie jarocińskim, położona ok. 70 km na południowy wschód od Poznania.

Quest „Wycieczka dookoła Wilkowyi” prowadzi uczestnika zabawy przez niewielką miejscowość nad Lutynią, przy okazji pozwalając na poznanie jej ciekawych dziejów oraz interesujących postaci z nią związanych. Jedną z nich jest znany pisarz, Jarosław Iwaszkiewicz. Co wiąże literata z Wilkowyją? Odpowiedzi należy szukać, rozwiązując zagadki oraz wykonując questowe zadania. Odkrywców doprowadzą one do skrzyni ze skarbem!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Questowa ścieżka zaczyna się przy przydrożnym krzyżu (patrz mapka na ulotce).

Czas przejścia ok. 45 minut.

Ulotki do gry można samodzielnie wydrukować w kolorze pobierając plik PDF lub w wersji czarno-białej tutaj

Uczestnicy zabawy mogą również zdobyć Odznakę Krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.

Lokalizacja

Komentarze (4)

A.R.M.W.

2015-05-22 04:57:57

Pierwszy zdobyty Quest za nami, było bardzo fajnie. W niedzielę ruszamy na kolejne Questy

Piotr i Adaś

2015-06-01 05:52:32

Quest generalnie ciekawy, ale trochę trzeba go ulepszyć. Pod krzyżem raczej nie da się zaparkować. Niestety jedna wskazówka jest nieco myląca. Ale warto się trudzić, bo skarb jest godny uwagi. Wielki szacunek dla Twórcy questu, bo zrobił kawał dobrej roboty. PS. usuńcie kochani martwego dzika ze stawu - zwłaszcza dzieciom psuje nieco nastrój naprawdę przeuroczej okolicy

Liski

2016-02-08 08:23:18

Quest całkiem przyjemny ale jedynym problemem było znalezienie miejsca startu, ponieważ w tej miejscowości są co najmniej 3 drewniane krzyże a mapa na ulotce questowej niestety nie jest zbyt precyzyjna - ale jak już się odnajdzie to miejsce to potem idzie jak spłatka ;) Fenomenalne miejsce finiszu - nie spodziewałem się, że w tej miejscowości jest takie miejsce. Krótko mówiąc - polecamy ^^

Harcerz

2016-03-31 15:02:17

Ciekawy quest, może mało pouczający za to finish w pięknym miejscu. Nie polecam dla starszych, gdyż jest banalny ale na wyprawę z dziećmi - idealny :) jak wyżej - miejsce startu mało precyzyjne - łatwo przeoczyć, ciężko zaparkować :)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie