Wielkopolskie Questy
Z czajką po nadwarciańskim Lądzie

Wielkopolskie Questy
Z czajką po nadwarciańskim Lądzie

Herb Wielkopolskie Questy<br>Z czajką po nadwarciańskim Lądzie

LĄD

Miejscowość nad Wartą w powiecie słupeckim, położona ok. 80 km na wschód od Poznania.

Miłośników turystyki do Lądu przyciąga pocysterski zespół klasztorny z unikalnymi klasztornymi wnętrzami. Nie jest to jedyna atrakcja tego miejsca. Wyruszając sprzed klasztoru w ciągu kilku chwil można znaleźć się na terenie niezwykle ciekawego przyrodniczo i krajobrazowo Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Rozwiązując zadania i zagadki umieszczone w ulotce questowej uczestnik zabawy pozna niezwykłe tajemnice przyrody.

Miejsce rozpoczęcia wyprawy: na dziedzińcu, przed wejściem do klasztoru

Czas przejścia: ok. 50 min.

Ulotkę z tekstem gry można samodzielnie wydrukować z pliku PDF w kolorze lub w wersji czarno-białej

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Lokalizacja

Komentarze (6)

Z księgi questowiczów

2019-06-11 12:29:15

Ciekawa zabawa, pieczątka świetna! Jeszcze tu powrócę!

Z księgi questowiczów

2019-06-11 12:29:26

Bardzo, bardzo fajna zabawa!

Z księgi questowiczów

2019-06-11 12:29:34

Dziękujemy za super zabawę, podczas której dowiedzieliśmy się ciekawych informacji. Jesteśmy tu pierwszy raz, ale na pewno tu jeszcze wrócimy.

Drużyna Piotr i Adaś

2020-06-08 20:22:21

Bardzo ciekawy quest w okolicy zabytkowego klasztoru. Można więc połączyć grę ze zwiedzeniem ciekawego miejsca. Sam quest jest bardzo czytelny, ulotka prowadzi jak po sznurku do rozwiązania. Otoczenie też niezwykle urokliwe; panuje cisza i spokój. Ląd jest naprawdę godny polecenia. Dla nas stał się miejscem szczególnym, ponieważ to tutaj zrealizowaliśmy nasz SETNY quest.

Kamila

2020-07-05 18:12:44

Byliśmy wczoraj widzieliśmy wpis Drużyny Adasia i Piotra :D Gratulujemy Jeśli chodzi o teren - był nam troszkę znany, braliśmy tam ślub ;) jeśli chodzi o sam teren poza Klasztorem, to och troszkę zaniedbany teren :/ Quest bardzo czytelny i jemu nie mam nic do zarzucenia, ale już na Park Dworski normalnie nawet bym nie spojrzała, a że tabliczki z pomników przyrody odpadają to przykro :( szkoda takiego terenu

Monika z załogą

2020-07-17 16:06:12

Przybyliśmy, zrobiliśmy .... to nasz kolejny quest i jesteśmy miło zbudowani. Zadania czytelne, okolica urocza, ludzie przemili... Warto !!

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie