Wielkopolskie Questy
Zamek w Kórniku

Wielkopolskie Questy
Zamek w Kórniku

Herb Wielkopolskie Questy<br>Zamek w Kórniku

KÓRNIK

Kórnik leży na południowy wschód od Poznania, w powiecie poznańskim, przy drodze krajowej nr 11.

Kórnik, urokliwe miasteczko, oddalone około 20 kilometrów od Poznania. Choć jest niewielkie, ma wiele do zaoferowania. Jedną z atrakcji jest Zamek w Kórniku. I właśnie po nim, w nietypowy sposób, oprowadza quest. Nawet osoby, które już nie raz gościły w siedzibie Białej Damy, odkryją ją na nowo! Rozwiązując zadania oraz zagadki, nie tylko można poznać ciekawostki i odkryć tajemnice, ale także – w nagrodę – zdobyć skarb.

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Questowa ścieżka zaczyna się w sieni na parterze Zamku.

UWAGA!!!
W okresie zimowym przed wyruszeniem do Kórnika proszę sprawdzić godziny otwarcia zamku na stronie internetowej

Czas przejścia ok. 45 minut.

Ulotki do gry można samodzielnie wydrukować z pliku pdf

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Quest Zamek w Kórniku bierze udział w akcji promocyjnej powiatu poznańskiego "Na tropie skarbów"

 

Lokalizacja

Komentarze (11)

asia i rafał

2013-06-10 06:21:08

Zafascynowani questami odwiedziliśmy i zamek. Przednia zabawa , a najciężej nam było przy szafie znaleźć Szymona :)

Zuza z rodzicami

2014-04-07 12:25:30

po raz kolejny odwiedziliśmy zamek , tym razem jednak mieliśmy zadanie do wykonania . Musimy tu napisać że wszystkie Panie z personelu są bardzo miłe a ciekawostkami sypia jak z rękawa bardzo nam się podobało . kolejna pieczęć w naszym zeszycie ,Dziekujemy

Agnieszka

2015-04-27 05:54:47

Rodzinną zabawę w poszukiwaczy rozpoczęliśmy od Zamku w Kórniku. Życie rzuciło nas od razu na głęboką wodę, ponieważ wyszliśmy z założenia, że formularze będą na miejscu nie drukowaliśmy ich w domu. Niestety okazało się, że nie dotarły na miejsce, więc należało wdrożyć plan awaryjny. Quest rozwiązywaliśmy na telefonie, a pieczęć odbiliśmy na kartce, aby póżniej uzupełnić w domu. Zabawa była przednia, trochę pomogły Panie opiekujące się pomieszczeniami zamkowymi. Polecam wszystkim rodziną z dziećmi jako miłe spędzenie wspólnego czasu :) Kolejna wyprawa w planach.

Piotr i Adaś

2015-05-04 07:52:54

Zamek w Kórniku, kto tam nie był? A jednak quest wymógł zupełnie inne spojrzenie na wszystkie ekspozycje. Trochę było problemów z parkowaniem pojazdów (majówka), ale co to znaczy dla poszukiwaczy? Pomoc zbędna, Tytus Działyński poprowadził nas przez swoje podwoje :-)

Z Księgi Questowiczów

2015-10-30 09:24:14

Świetny pomysł z tym szukaniem skarbu!!!

Z Księgi Questowiczów

2015-10-30 09:24:27

Jestem pod wielkim pozytywnym wrażeniem. Quest bardzo dobrze przygotowany, w ciekawy sposób prowadzi po zamku i przedstawia najważniejsze rzeczy! Przesympatyczne panie pilnujące sal. Przystępne także dla obcokrajowców. Wielkie Dzięki.

Z Księgi Questowiczów

2015-10-30 09:24:39

Miło spędzony czas, bardzo ciekawa atrakcja Wielkopolski

Z Księgi Questowiczów

2015-10-30 09:24:46

Ciekawy obiekt, wspaniałe zbiory, bardzo interesujący, wesoły sposób zwiedzania.

Turystyczna grupa "Pod Prąd"

2017-06-16 03:01:18

... i jak za dawnych czasów atrakcja, której nie możecie przegapić - zwiedzanie w kapciach!!! Uwaga tylko na to czy macie aktualną ulotkę questu bo zamiast skarbu czeka Was zagadka nie do przejścia :)

Agata, Radek i Oliwka ;-)

2017-07-24 06:12:57

Odwiedzaliśmy to miejsce już klika razy lecz ten był naprawdę wyjątkowy ;-) Zupełnie inny ;-) Tym razem dzieci pilnie śledziły całą historie i zapamiętywały ze szczegółami by quest ukończyć z uśmiechami ;-) ;-) ;-)

Nika

2020-05-18 10:27:19

Quest rodzinnie rozwiązywaliśmy w październiku 2019r. Bardzo przypadła nam do gustu ta forma zwiedzania muzeum.Polecam

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie