Katalog obiektów

INEA Stadion w Poznaniu

dział: Pozostałe
komentarze: 0

POZNAŃ

Miasto położone nad rzeką Wartą. Stolica Wielkopolski, województwa wielkopolskiego i archidiecezji poznańskiej. Ważny punkt na Szlaku Piastowskim.

 

Pierwszy polski stadion piłkarski zmodernizowany z okazji europejskich mistrzostw piłkarskich —  EURO 2012, organizowanych wspólnie z Ukrainą. Usytuowany przy ul. Bułgarskiej 5/7 w zachodniej części miasta.

Prace nad przebudową stadionu trwały w latach 2003–2010 dzięki czemu uzyskał klasę Elite. Wymiary boiska to 105m x 68m. Na zadaszonych membranowym dachem trybunach może zasiąść 42 tys. sympatyków piłki nożnej w tym 266 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w ekologiczne rozwiązania techniczne pozwalające na wykorzystanie wody deszczowej do nawadniania murawy stadionu, a dla wygody gości przygotowano plac na 900 miejsc parkingowych. Stadion jest obecnie użytkowany przez klub piłkarski KKS Lech Poznań.


Oficjalne otwarcie nowoczesnej areny uświetniono koncertem legendarnego Stinga, któremu akompaniowała Royal Philharmonic Concert Orchestra. Występ popularnego artysty odbył się 20 września 2011r. w związku z promocyjną trasą jego nowego albumu „Symphonicities”.

Od czerwca 2013 r. tytularnym sponsorem Areny Euro 2012 została firma  INEA. W związku z tym zmieniono nazwę na Inea Stadion w Poznaniu.

W październiku 2016 r. przed stadionem ustawiono jako symboliczny pomnik parowóz Ty51-183, który nawiązuje do kolejowych tradycji klubu Lech.

Więcej:
www.ineastadion.pl
 

Mapa obiektu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji (nie będzie publikowany)

Kod z obrazka:

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze miasto
  • Koleje Wielkopolskie