
POZNAŃ
Miasto położone nad rzeką Wartą. Stolica Wielkopolski, województwa wielkopolskiego i archidiecezji poznańskiej. Jest ważnym ośrodkiem na Szlaku Piastowskim.
Polska Rzeczpospolita Ludowa przestała istnieć w 1989 r.. Oznacza to, że rośnie już kolejne pokolenie, które zna ją wyłącznie z opowieści rodziców i dziadków. Teraz będzie można jej również doświadczyć w Muzeum PRL, które powstało przy ul. Żydowskiej w Poznaniu.
Wśród eksponatów znajdują się przedmioty codziennego użytku, zabawek i kaset magnetofonowych. Wszystkie te przedmioty mają swoje miejsce w meblościance z epoki, która jest częścią zrekonstruowanego mieszkania sprzed kilku dekad.
Sama siedziba muzeum jest nietuzinkowa. Kamienica należy do Cechu Rzemiosł Metalowych Elektrotechnicznych i Motoryzacyjnych w Poznaniu. Przetrwało w niej mnóstwo detali a także wielu pamiątek PRL, takich jak zachowana w oryginalnym stanie sala posiedzeń z mównicą. Ta ostatnia jest kompletnie wyposażona w mikrofon i… gramofon.
Jednak Muzeum PRL to nie tylko eksponaty, ale również interaktywne doświadczenia, pozwalające lepiej zrozumieć codzienne życie i kulturę tamtego okresu. Warsztaty, gry i zabawy umożliwią „dotknięcie” przeszłości.
– Nasza oferta skierowana jest zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców czy dziadków. Zapraszamy również turystów i turystki z Polski i z zagranicy – mówi Anna Jurga, współzałożycielka Muzeum PRL.
Adres:
ul. Żydowska 4
61-761 Poznań
tel. 603 090 206
Więcej:
prlmuzeum.pl