Ciekawe obiekty i miejsca w Wielkopolsce

Ośrodek Edukacji Leśnej w Czeszewie

CZESZEWO

Wieś położona w powiecie wrzesińskim w gminie Miłosław.

Ośrodek Edukacji Leśnej znajduje się w zabytkowym budynku. W XIX wieku był to skład soli na Warcie. Następnie mieściło się tu biuro Nadleśnictwa Skarbu Pruskiego, a od 1918 r. - biuro i siedziba Państwowego Nadleśnictwa w Czeszewie.

Adaptacja budynku pozwoliła na utworzenie nowoczesnego ośrodka edukacyjnego ze ścieżkami edukacyjnymi: "Stare Dęby" (atrakcją są tu trzy pomnikowe dęby i kamień upamiętniający pobyt H. Sienkiewicza, jest to najkrótsza ze ścieżek), "Starorzecze" - ukazuje zmieniający się krajobraz rzeki, starorzecza oraz las łęgowy i grądowy oraz "Nad Lutynią" (tu atrakcją dla zwiedzających są nadrzeczne łęgi, starorzecza, śródleśne łąki oraz - w ostatnim jej punkcie - stanowisko archeologiczne).

W obejściu ośrodka zobaczymy instalację edukacyjną "Rzeka", oraz podejrzymy życie ptaków przy pomocy lunety i specjalistycznych mikrokamer. W poszczególnych salach ośrodka odwiedzimy stałe i czasowe wystawy oraz ekspozycje. W centralnej części jednej z sal znajdziemy interaktywną makietę ukazującą tereny zalewowe Warty wraz z jej starorzeczami.

Adres:
Ośrodek Edukacji Leśnej
"Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie
tel. 61-438-31-21
Więcej:
www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl/edukacja

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie