Ciekawe obiekty i miejsca w Wielkopolsce

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie

Herb Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie

JAROCIN

Miasto powiatowe leży około 70 km na południowy wschód od Poznania, przy trasie do Kalisza.

Spichlerz Polskiego Rocka to nowoczesne muzeum multimedialne, prezentujące stałą ekspozycję, poświęconą ponad 50-letniej historii polskiej muzyki rockowej i ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali.

Mimo, że Jarocin utożsamiany jest z festiwalem, odwiedzający miasto turyści oraz fani rocka przybywający na kolejne edycje festiwalu nie znajdywali miejsca, w którym mogliby zapoznać się z historią imprezy mającej niezaprzeczalny wpływ na rozwój polskiej muzyki rockowej. Spichlerz wypełnia tę lukę, stając się magnesem, który przyciąga do Jarocina fanów muzyki rockowej przez cały rok, a nie tylko podczas trwania festiwalu.

Spichlerz jest także miejscem realizacji projektów edukacyjnych (oferta z podstawą programową). Na parterze budynku znajduje się klubokawiarnia Spichlerz, gdzie mogą prezentować się młode zespoły oraz uznani twórcy.

Elementem promocji Spichlerza jest projekt „Z kontrkultury w popkulturę”, którego coroczne kolejne edycje pozostawiają w strukturze miasta wielkoformatowe murale nawiązujące do historii polskiego rocka.

Więcej:
www.spichlerzpolskiegorocka.pl

Adres:
Spichlerz Polskiego Rocka
ul. Poznańska 2
63-200 Jarocin
tel. 698 166 598

Lokalizacja

Galeria artykułu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie