Jak to działa?

Jak to działa?

Witamy w regionwielkopolska.pl


Znajdziesz tu wszystko co potrzebne aby poznać nasz piękny region. Możesz zaplanować tematyczną wycieczkę krajoznawczą, znaleźć artykuł na temat gwary wielkopolskiej lub podzielić się swoją wiedzą z innymi pasjonatami. Jeśli masz pytania, prześlij maila na adres: redakcja@regionwielkopolska.pl.

A oto co znajdziesz w naszym portalu:

Wycieczki po Wielkopolsce

Na stronie głównej znajdziesz kilka rekomendowanych przez nas wycieczek tematycznych po Wielkopolsce. Kliknij na „Zobacz wszystkie” w prawym górnym narożniku aby przejść do pełnej listy specjalnie przygotowanych przez nas propozycji.

Każda wycieczka jest również powiązana z artykułami związanymi z tematem lub obszarem, którego ona dotyczy. „Lista obiektów” to spis obiektów opisanych szczegółowo w Katalogu obiektów zlokalizowanych przy trasie wycieczki. „Imprezy w okolicy” pozwolą Ci stwierdzić kiedy na trasie wycieczki odbędą się ciekawe wydarzenia. Z kolei „Powiązane artykuły” to lista artykułów z naszej Bazy Wiedzy, związanych z tematyką lub trasą wycieczki.
 

Katalog obiektów

W naszej bazie znajdziesz ogromny zbiór budynków, miejsc historycznych, pomników przyrody i wielu, wielu innych wartych poznania obiektów zarówno historycznych jak i współczesnych.  Każdy obiekt jest obszernie opisany i powiązany z innymi obiektami lub artykułami w serwisie. Znaczna część opisów jest również uzupełniona o galerię zdjęć, mapę lokalizacji obiektu. W naszym katalogu możesz również skorzystać z opcji „pokaż inne obiekty w okolicy” oraz „zobacz jak dojechać do obiektu”.
Dla Twojej wygody stworzyliśmy kilka możliwości przeszukiwania naszego Katalogu:

  • przeglądaj wg kategorii – każdy obiekt ma swoją kategorię, po której możesz do dotrzeć do interesującego Cię zbioru,
  • przeglądaj wg lokalizacji – w tej opcji wyszukujesz obiekty wg miejscowości, w której są zlokalizowane,
  • wyszukiwanie wg powiatów (mapa po lewej stronie) – otrzymasz obiekty zlokalizowane w danym powiecie
  • wyszukiwanie wg tekst – możesz również, wpisując interesujący Cię tekst, znaleźć wszystkie obiekty w których nazwach czy opisach ten tekst się znajduje.

Baza Wiedzy o Wielkopolsce

Jeśli szukasz usystematyzowanej wiedzy na temat Wielkopolski to nie mogłeś lepiej trafić. W naszym dziale Baza Wiedzy znajdziesz artykuły na niemal każdy temat, który może zainteresować krajoznawców. Od legend ludowych przez możliwość odsłuchania muzyki ludowej aż po zdjęcia ze skansenów i opis ubiorów regionalnych. Od głównych nurtów architektonicznych poprzez opis parków narodowych i przyrody na ich terenie aż po propozycje atrakcji turystycznych z całego Województwa. Znajdziesz tutaj przegląd najważniejszych wydarzeń historyczne, biografie wybitnych Wielkopolan, a także dzieje miast wielkopolskich. Oczywiście nie mogło również zabraknąć słownika gwary ludowej i archiwalnych nagrań z Blubrami Starego Marycha.
Artykuły, poza treścią pisaną zawierają również galerie zdjęć, lokalizacje na mapie oraz powiązania z innymi artykułami i opisami obiektów w naszym Katalogu.
 

Imprezy w Wielkopolsce

Informacje o ciekawych imprezach z terenu całej Wielkopolski możesz znaleźć w dziale „Aktualne imprezy”. W pierwszej kolejności pokazujemy imprezy najbliższe dzisiejszej dacie, ale zawsze możesz poszukać imprez bardziej oddalonych w czasie. Swoje poszukiwania możesz również ograniczyć do konkretnego powiatu czy nawet miejscowości (zakładka Szukaj, w lewej części strony).

 

 

 

 

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego Portalu, zachęcamy do poszukiwań w jego przepastnych zbiorach i życzymy udanych znalezisk.

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze miasto
  • Koleje Wielkopolskie