Gry terenowe

Wielkopolskie Questy
Dzieci wrzesińskie historię tworzyły

Kategoria: Piesze
komentarze: 3 (zobacz)

WRZEŚNIA

Miasto powiatowe położone ok. 50 km na wschód od Poznania. 

Historia, którą uczestnik zabawy poznaje, opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce we Wrześni w 1901 r. Wrzesińskie dzieci podjęły strajk w obronie polskiej mowy, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Rozwiązując zadania i zagadki zawarte w tekście można poznać miejsca związane z tymi wydarzeniami. Na końcu zabawy dociera się do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów.

Trasa questu zaczyna się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich przy pomniku Marii Konopnickiej (wejście od strony skrzyżowania ulic Opieszyn i Harcerskiej)

Czas przejścia ok. 50 min.

UWAGA!!!

Skrzynia skarbów jest chwilowo niedostępna.

Ulotkę do samodzielnego wydruku w pliku PDF (w kolorze) można pobrać tutaj lub w wersji czarno-białej tutaj

Uczestnicy zabawy mogą również zdobyć Odznakę Krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.

Mapa obiektu

Komentarze (3)

Agata, Radek i Oliwka ;-)

2017-08-10 | 07:43

Piękne pomniki i kupa wiedzy do przygarnięcia ;-) Wszystko układało się super tylko na koniec troszkę rozczarowanie ponieważ skarbu bark.... był to nasz trzeci quest w dniu dzisiejszym więc myśleliśmy że to już zmęczenie ale po 15 min poszukiwań zaczęliśmy szukać wskazówki na stronie lub numeru do opiekuna... i dopiero doczytaliśmy info że skarb chwilowo niedostępny..... ale cóż.... zdarza się ;-) miłe wspomnienia i tak pozostaną ;-) ;-) ;-)

Turystyczna grupa "Pod Prąd"

2017-06-16 | 06:56

W miły dzień spędzony we Wrześni u boku Bronki posłuchacie jej ciekawej historii. Koniecznie sprawdźcie jak skończyła się jej i innych "Dzieci Wrześińskich" życiowa droga. Będzie to dla Was nagrodą bo skarbu tu niestety nie znajdziecie :(

Piotr i Adaś

2015-06-01 | 09:50

Bardzo ciekawy i pouczający quest, zwłaszcza dla dzieci jest to kawał lekcji historii. Miejsce ukrycia pieczęci - mistrzostwo świata :-). Byliśmy parę razy we Wrześni, ale tym razem odkryliśmy ją na nowo.

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji (nie będzie publikowany)

Kod z obrazka:

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze miasto
  • Koleje Wielkopolskie