Gry terenowe

Wielkopolskie Questy
Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom cz.I

Kategoria: Samochowe
komentarze: 2 (zobacz)


BUK - KÓRNIK

Quest Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom jest opowieścią o wydarzeniach, jakie miały miejsce w pierwszych dniach Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i jego najbliższej okolicy.

Trasa questu prowadzi przez miejscowości położone na terenie powiatu poznańskiego. Rozwiązując zadania, uczestnik poznaje kolejne miejscowości, do których musi dotrzeć.

Ze względu na odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, quest został opracowany jako trasa samochodowa. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby w grze brały udział co najmniej dwie osoby, z których jedna jako kierowca, a druga jako "operator" gry.

Gra rozpoczyna się w Buku, na parkingu przy cmentarzu od strony ul. Sportowej (przy ostatniej furtce)

Długość trasy wynosi ok. 33 km

Ulotkę do gry można samodzielnie wydrukować z pliku PDF w kolorze lub w wersji czarno-białej

 Uczestnicy zabawy mogą zdobywać odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.

 

Quest Powstanie Wielkopolskie Zapomnianym bohaterom bierze udział w akcji promocyjnej powiatu poznańskiego "Na tropie skarbów"

 

Mapa obiektu

Komentarze (2)

Drużyna Piotr i Adaś

2019-04-12 | 10:09

Bardzo ciekawa trasa wiodąca przez kilka miejscowości. Kolejny mniej znany kawałek historii o Powstaniu wielkopolskim i jego bohaterach w sposób przystępny został przyswojony. Wskazówki bardzo jasne i czytelne, więc droga prowadziła nas jak po sznurku. Skarb znaleziony i przybity. W dniu 10 kwietnia niestety jest nieco słabo zamaskowany, co może grozić jego "zniknięciem", pomimo poczynionych przez nas prac maskujących. Sam quest dostarczył nam jednak wielu pozytywnych wrażeń

Kasia

2019-02-11 | 08:42

Super trasa na pół dnia wycieczki (nam zajął bliżej 4h). Mała uwaga - niezależnie od wersji ulotki zniknęły w niej ilustracje do rebusów. Podpowiadam więc, że na ilustracji obok ust znajdował się najpewniej kot, a przy drugim rebusie sądzę, że powinien znaleźć się górnik :)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji (nie będzie publikowany)

Kod z obrazka:

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze miasto
  • Koleje Wielkopolskie