Gry terenowe

Wielkopolskie Questy
Szlakiem Emilii Sczanieckiej

Kategoria: Rowerowe
komentarze: 8 (zobacz)

WĄSOWO

 Miejscowość w zachodniej Wielkopolsce, w powiecie nowotomyskim.

Quest rowerowy prowadzi przez miejscowości, które są związane z postacią Emilii Sczanieckiej - jednej z najwybitniejszych Polek, żyjących w XIX w. Na trasie uczestnik zabawy pozna historię jej życia oraz miejsca związane z jej działalnością.


Trasa rozpoczyna się w Wąsowie przy bramie wjazdowej do parku pałacowego i dalej prowadzi przez Chraplewo, Brody, Pakosław, Kuślin i Michorzewo.

Długość trasy wynosi ok. 35 km

Czas realizacji: ok. 4 godz.

Ulotkę do gry można otrzymać w pałacu Hardtów w Wąsowie, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie (tel. 61 44 73 089) lub samodzielnie wydrukować z pliku PDF w kolorze lub w wersji czarno-białej.

Uczestnicy zabawy mogą zdobyć Odznakę Krajoznawczą PTTK Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.

 

Mapa obiektu

Komentarze (8)

Drużyna Piotr i Adaś

2017-08-08 | 07:20

Bardzo dobry i ciekawy quest o wybitnej osobistości związanej z Naszym regionem . Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych udało Nam się odwiedzić wszystkie wyznaczone punkty w finale pozyskując kolejną pięknie wykonaną pieczątkę. Wskazówki naprawdę czytelne, więc quest realizowało się sprawnie i (pomimo zmęczenia) z uśmiechem. Potwierdzam jednak ze smutkiem, iż tak, jak w ulotce pałac w Pakosławiu jest mocno zdewastowany. Szkoda, że marnuje się miejsce o takim potencjale turystycznym. Wstyd wszystkie odpowiedzialne władze wstyd.....

Turystyczna grupa "Pod Prąd"

2017-06-16 | 06:54

Pani Emilia będzie dla Was łaskawa - nie bójcie się kilometrów ni czasu przebycia questu! Poprowadzi Was wśród pięknych okoliczności przyrody nie szczędząc ciekawych opowieści. Warto było się natrudzić !!!

Z Księgi Questowiczów

2016-09-28 | 08:51

Drużyna "Sami swoi" z Kuślina na wycieczkę się wybrała, niestety niemiłą przygodę miała. Ławeczka nam wyskoczyła, było hamowanie, ale wszystko dobrze się skończyło.

Z Księgi Questowiczów

2016-09-28 | 08:51

Super wycieczka krajoznawcza, niezapomniane przygody. Jazda w szczerym polu i w terenie niedostępnym

Z Księgi Questowiczów

2016-09-28 | 08:51

Dziękujemy za wspaniałą, świetnie zorganizowaną niedzielę

Z Księgi Questowiczów

2016-09-28 | 08:51

Bardzo fajna rodzinna rozrywka. Dzieci bardzo zadowolone. Gorąco polecamy taką formę rozrywki :)

Q-ba

2016-08-16 | 07:29

Idealne rozwiązanie na leniwą niedzielę. Rower między nogi, kamizelka odblaskowa na plecy i jazda :) Przyjemna trasa, odkrywanie zabytkowych perełek powiatu nowotomyskiego, miły krajobraz, wiatr we włosach no i te zagadki :) Gorąco polecam i zachęcam! Dla bardziej leniwych można też samochodem... tylko po co? :D To mój drugi quest, ale chyba czuję potrzebę rozwiązywania kolejnych...

Joanna Białek

2016-08-01 | 10:47

Gorąco polecamy taką formę spędzania czasu wolnego

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji (nie będzie publikowany)

Kod z obrazka:

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze miasto
  • Koleje Wielkopolskie