Wydarzenia w Wielkopolsce

20. Wojewódzko- Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie 2018
Poznań
26 sierpień 2018 r.

Poznańska Malta zgromadzi w tym roku uczestników jubileuszowych, 20. Wojewódzko- Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich 2018. 

Starostami tegorocznych dożynek są Sylwia Kaczmarek z Moraska oraz Jacek Rybarczyk z Krzesin, których wczoraj odwiedzili Marszałek Woźniak i ks. Grośty.

Dożynki rozpoczną się 26 sierpnia w samo południe na Polanie Harcerza przy Malcie uroczystym otwarciem Wystawy Rolniczej. O godz. 13.00 odbędzie się msza św. w intencji rolników, a następnie będzie można obejrzeć pokaz obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Łany.

Od godz. 16.30 do 20.00 atrakcji nie zabraknie. Na najmłodszych poznaniaków czekać będzie spektakl "Polowanie na motyle" w wykonaniu Teatru Gili Gili, a na nieco starszych - potańcówka z Kapelą Hałasów i gośćmi oraz koncert Zespołu Dikanda.

W Wiosce ginących zawodów będzie można obejrzeć pracę rzemieślników. Przygotowano też pokazy tresury psów i pokazy ratownictwa wodnego. Miłośnicy kwiatów będą mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych. Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą mogły odwiedzić mały zwierzyniec, a w nim - wystawę ptaków i zwierząt hodowlanych.

O 20.30 na mecie toru regatowego zagra dla nas zespół Bajm.

Program uroczystości:

12.00 - Otwarcie wystawy Rolniczej

13.00 - msza św. pod przewodnictwem JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego

Po mszy św. uroczysty obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Łany" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

16.30 - spektakl "Polowanie na motyle", Teatr Gili Gili

17.50 - potańcówka z Kapelą Hałasów i gośćmi

19.00 - koncert zespołu Dikanda

20.30 - koncert zespołu Bajm

Organizatorami Dożynek Wielkopolskich są Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań oraz Arcybiskup Metropolita Poznański.

Więcej: http://www.umww.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie