Wydarzenia w Wielkopolsce

28. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”
Jastrowie
21 czerwiec 2017 r.

21 czerwca w Jastrowiu rozpoczynamy 28. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania".

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie stała pod znakiem obrzędów weselnych. 21 czerwca ulicami Wojska Polskiego i Konopnickiej w Jastrowiu przejdzie barwny korowód z czterema parami weselnymi z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski wraz z orszakami weselnymi. Tego dnia zaplanowaliśmy działania wyłącznie uliczne. Na ul. Konopnickiej odbędą się obrzędy związane z błogosławieństwem młodych par oraz prezentacje uliczne. Tego dnia zaprosimy też mieszkańców Jastrowia i gości na biesiadę weselną, która odbędzie się następnego dnia, a więc 22 czerwca na Polu Piknikowym przy ul. Wojska Polskiego. Czwartek rozpoczniemy tradycyjnie Międzynarodowym Konkursem Kulinarnym o Czadową Kopyść. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby fizyczne, stowarzyszenia, organizacje, placówki oświatowe. Wszystkich, którzy kochają gotować. Tematem przewodnim konkursu jest kuchnia bukowińska. Gospodarzami biesiady będą oczywiście cztery pary weselne.

Festiwal zakończymy w sobotę, 24 czerwca na plaży miejskiej w Jastrowiu Festiwalem Zjawisko. Śladem roku poprzedniego zaprosimy wszystkich na niesamowite widowisko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, laseru i pirotechniki. Festiwal poprzedzi widowisko związane z Nocą Świętojańską przygotowane przez naszych gości z Ukrainy, Rumunii, Węgier oraz przez polskie zespoły.

23 czerwca zespoły zaprezentują się w Pile, gdzie przez miasto przejdzie korowód a wieczroem odbędzie się Pilska Noc Świętojańska. Dzień później, w sobotę 24 czerwca przez Piłę przejdą korowody weselne oraz będzie można zobaczyć widowisko pt. "Bukowińskie wesela". Na niedzielę zaplanowano koncert finałowy "Bukowińskich Spotkań".

Więcej: http://okjastrowie.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie