Wydarzenia w Wielkopolsce

Cysterska Olimpiada
Przemęt
8 wrzesień 2018 r.

W tym roku obchodzimy wspaniały jubileusz 600-lecia przybycia cystersów do Przemętu. To ważne wydarzenie, które miało miejsce w 1418 roku, wyznaczyło kierunek dalszego rozwoju ziemi przemęckiej. Aby je uczcić i jednocześnie w formie zabawy przekazać wiedzę historyczną dzieciom Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie oraz Gmina Przemęt organizują średniowieczne zawody sportowe pt. Cysterska Olimpiada. 

Już teraz zapraszamy do udziału w tej edukacyjnej zabawie, która zorganizowana zostanie 8 września 2018 r. podczas VIII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie. Do udziału w zawodach zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Przemęt. Głównym ich celem jest popularyzacja przez zabawę wiedzy o historii ziemi przemęckiej oraz poznawanie dawnych średniowiecznych zabaw. 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w szkołach, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Olimpiadzie otrzymują upominek i pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dla najlepszych grup – zwycięzców w danej kategorii, przewidziane są dodatkowe nagrody.

Dodatkowo podczas Olimpiady zmagania indywidualne dla dzieci spoza gminy Przemęt. Bądźcie na Jarmarku w Przemęcie 8 września br. Będzie dobra zabawa!

Więcej: http://gckib.org.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie