Wydarzenia w Wielkopolsce

Dożynki Powiatowe w Pyzdrach
Pyzdry
3 wrzesień 2017 r.

Święto plonów rozpocznie dziękczynna msza święta w kościele farnym w Pyzdrach. Po nabożeństwie korowód przejdzie na zabytkowy rynek, gdzie rozpoczną się główne uroczystości. W programie nie zabraknie tradycyjnych dożynkowych obrzędów w wykonaniu zespołu Poligrodzianie, a także wręczenia odznaczeń zasłużonym rolnikom oraz statuetek Lider Powiatu i Laur Starosty. Dożynki będą także okazją do wręczenia nagrody supersołtysowi – zwycięzcy plebiscytu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Tegoroczne święto plonów będzie miało wyjątkowych gości – w uroczystościach weźmie udział delegacja z partnerskiego powiatu Smolewicze na Białorusi oraz Francuzi z gminy Mer, chcący nawiązać współpracę z gminą Pyzdry. 

Wokół pyzdrskiego rynku staną stoiska i kramy; będą degustacje, warsztaty, gry i zabawy. Wśród wystawców swoje wyroby zaprezentują m.in. warsztaty terapii zajęciowej. 

Wieczór zakończy zabawa taneczna, do której przygrywać będzie słupeckie trio Extreme. W ich repertuarze znajdują się przeróżne utwory – od popu i rocka po disco polo i piosenkę biesiadną.

Więcej: http://wrzesnia.powiat.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie