Wydarzenia w Wielkopolsce

Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej
Ląd
8-9 czerwca 2013 r.

Jak co roku zapraszamy do Lądu na niezwykły festiwal, który przeniesie nas w czasy odległego i ciągle nieznanego średniowiecza.
Początek Festiwalu o godzinie 9.3o.
W programie m.in.: prelekcje, wystawy, koncerty i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Podczas tych zabaw dzieci wcielą się mieszkańców średniowiecznej wioski ("Średniowieczna Wioska"- sobota g. 12.oo-14.3o i niedziela 10.3o-13.oo); będą rzeźbić, tkać, tworzyć witraże, gdy wcielą się w postać Wawrzka z "Historii żółtej ciżemki" (sobota 14.oo-16.3o i niedziela 12.oo do 14.oo). Wiele emocji wywoła zapewne "Wykop archeologiczny dla dzieci" czyli zajęcia, podczas których dzieci jak archeolodzy odkrywać będą skarby i tajemnice przeszłości.
Szczególnej uwadze polecamy Spotkanie z Muzyką Dawną, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.oo w klasztorze pocysterskim, w kapitularzu. Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, Henryk Kasperczak, znakomity instrumentalista i wykładowca, założyciel i lider zespołu "Galakticus" opowie nie tylko o muzyce, ale również o dawnych instrumentach. Narracji towarzyszyć będzie wykonanie dawnych utworów średniowiecznych i renesansowych.

Więcej:
festiwal-lad.pl/pli/program.pdf

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie