Wydarzenia w Wielkopolsce

Gminne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski
Tarnowo Podgórne
9-17 kwietnia 2016 r.

Program otwiera sesja popularno-naukowa na temat początków państwa polskiego, która odbędzie się 9 kwietnia w Tarnowie Podgórnym. Wykład na ten temat wygłosi prof. zw. dr hab. Hanna Kóčka-Krenz. Wtedy nastąpi również otwarcie wystawy pokonkursowej prac wykonanych przez uczniów gminnych szkół.

Przez cały tydzień w szkołach odbędą się lekcje żywej historii, przygotowane przez Towarzystwo Żywej Archeologii. To cykl całodniowych warsztatów dawnych rzemiosł i codziennego życia naszych przodków, garncarstwa, filcowania i kulinarnych.

Kulminacja obchodów nastąpi w niedzielę, 17 kwietnia. O 12.00 w kościele w Tarnowie Podgórnym odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny, którą muzycznie uświetni chór Samorządowej Szkoły Muzycznej. Potem uczestnicy prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Tarnowo Podgórne przejdą do Parku 700-lecia, gdzie już dzień wcześniej rozpocznie się dwudniowy Festiwal Historyczny „Wioska Żywej Archeologii”. Będą pokazy średniowiecznych technik kulinarnych (m.in. pieczenia chleba, dawnych technik konserwowania żywności), pokazy filcowania, wyrobu kolczug, tarcz drewnianych, farbowania tkanin środkami roślinnymi, kowalstwa, a wszystko okraszone gawędami o najdalszej historii Wielkopolski oraz dziejów Słowian.

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie: http://www.tarnowo-podgorne.pl/aktualnosc/artykul/gminne-obchody-1050-rocznicy-chrztu-polski/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie