Wydarzenia w Wielkopolsce

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne19 październik 2017 r.

19 października 2017 r. o godz. 16.30  odbędą się pierwsze po wakacyjnej przerwie „Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne", które Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie współorganizuje z Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Tym razem konwersatoria poprowadzi Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego. Spotkanie odbędzie się na dworcu PKP w Gnieźnie!

Z Krzysztofem Modrzejewskim w ramach GKH można było spotkać się już w czerwcu. Prowadzący opowiedział o dziejach dróg żelaznych w Gnieźnie, o tym kiedy kolej powstała i z jakiego powodu pomysł ten się narodził. W związku z tym, że w Gnieźnie były niegdyś dwa dworce, na historię kolejnictwa w naszym mieście składa się wiele ciekawostek, które mogły zaskoczyć niejednego mieszkańca pierwszej stolicy. Temat ten cieszy się dużą popularnością dlatego organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę tego tematu: "Początki gnieźnieńskiej kolei (1872-1918) cz. II" 

Spotkanie odbędzie się 19 października (czwartek) o godz. 16.30 na dworcu PKP w Gnieźnie, po którym oprowadzi nas właśnie Krzysztof Modrzejewski. Zapraszamy serdecznie! Wydarzenie jest BEZPŁATNE.

Więcej: http://www.muzeumgniezno.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie