Wydarzenia w Wielkopolsce

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne
Gniezno
30 listopad 2017 r.

Tematyka kolejnego konwersatorium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym razem gościem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz współorganizatora wydarzenia – Instytutu Kultury Europejskiej UAM – będzie Dawid Jung, który opowie o muzykach związanych z XIX-wiecznym Gnieznem. Na spotkanie zapraszamy 30 listopada, o godz. 16.30 do siedziby Instytutu na ulicę Kostrzewskiego 5-7.

Dawid Jung urodził się w Kłecku, dorastał w Rybnie Wielkim niedaleko Kiszkowa. Z Gnieznem łączą go więzy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, zasłynął m.in. jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych łączących literaturę, sztukę i muzykę. Jego krąg zainteresowań i zakres działalności wzbudza szacunek: poeta, śpiewak operowy, krytyk literacki i teatralny, badacz kultury, wydawca, twórca i redaktor naczelny serii wydawniczej Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej, założyciel i redaktor Zeszytów Poetyckich, laureat prestiżowej nagrody – Medalu Młodej Sztuki (2014).

Na spotkaniu w ramach GMH Dawid Jung przybliży sylwetki zupełnie nieznanych rodzin muzycznych żyjących na terenie Gniezna w XIX wieku.

Więcej: http://www.muzeumgniezno.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie