Wydarzenia w Wielkopolsce

Grzybowski Turniej Wojów – Rękawica została rzucona
Grzybowo
19 sierpień 2017 r.

Wydarzenie stanowić będzie pretekst do przybliżenia wszystkim obrazu początków polskiej państwowości – oprócz zmagań wojów zobaczyć będzie można prezentacje, spektakle parateatralne i inscenizacje historyczne. Będzie można wziąć udział w wykładach popularno-naukowych, zabawach i warsztatach edukacyjnych dla najmłodszych i dorosłych, w koncertach i wielu innych wydarzeniach.

Data: 19-20 sierpnia 2017r.
(przyjazd na gród możliwy już w piątek 18 sierpnia od godziny 15:00, ostatni namiot musi stanąć w sobotę do godziny 9:00, po tym czasie obóz zostaje zamknięty, poza wyjątkowymi sytuacjami losowymi – po kontakcie telefonicznym z organizatorem)

Miejsce wydarzenia:
Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, Oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; miejscowość Grzybowo k. Wrześni

Założenie wydarzenia:
Zasadniczym celem organizatorów jest ukazanie kultury wojów średniowiecznych w tworzącym się państwie budowanym przez dynastię Piastów. Głównym punktem będzie turniej, podczas którego wyłoniony zostanie najlepszy z wojów. Wygra ten, który okaże się najbardziej sprawny w posługiwaniu się bronią, ale też wykaże się sprawnością fizyczną, sprytem i umiejętnościami taktycznymi. By tego dowieść uczestnicy turnieju będą musieli pokonać licznych przeciwników podczas dwóch dni zmagań na przygotowanych stanowiskach, trasach i ringach. Aż do ostatniej chwili nieznany będzie ostateczny wynik pojedynków.
Oprócz obozu wojowników, staną również kramy rzemieślników, którzy jako dostawcy różnych dóbr, zarówno tych codziennych jak i elitarnych, pokazywać będą swoje umiejętności i warsztaty.
W czasie trwania turnieju obywać się będą również koncerty muzyki wczesnośredniowiecznej, wykłady, pokazy filmowe, warsztaty i pokazy rzemiosł, zajęcia i warsztaty edukacyjne, inscenizacje historyczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, turnieje – łuczniczy, rzucania toporem, rodzinna sztafeta sprawnościowa dla odwiedzających oraz szereg innych atrakcji.

Więcej: http://www.lednicamuzeum.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie