Wydarzenia w Wielkopolsce

Grzybowskie Spotkania z Archeologią
Grzybowo
31 sierpnia 2013 r.

Zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego Gród w Grzybowie, Oddziału Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy na kolejne spotkanie z cyklu "Grzybowskie Spotkania z ARCHEOLOGIĄ".

Tematem przewodnim będzie glina jako tworzywo do wyrobu różnego rodzaju naczyń i przedmiotów, nie tylko użytkowych.
Dla widzów a szczególnie dla dzieci odbędą się pokazy technik lepienia naczyń i zabawek. Zostaną odtworzone stanowiska wczesnośredniowiecznych garncarzy, ale będzie też można samemu spróbować pracy na kole garncarskim.Obok nowych warsztatów staną stanowiska znane z poprzednich Spotkań. Zobaczymy ponownie historycznego stolarza, cieślę i snycerza. Obok nich staną współcześni rzeźbiarze. Będzie wikliniarz wyplatający kosze, powroźnik splatający sznury i oczywiście garncarz z wyrobami z gliny (garnkami, misami, donicami, kubkami, dzwoneczkami i figurkami).
W południe w sali edukacyjnej muzeum odbędzie się wykład prof. Wojciecha Dzieduszyckiego nt. "Pisanki i grzechotki gliniane".
Dla najmłodszych powstanie wykop archeologiczny, w którym skarbami będą ułamki historycznych naczyń-skorup, odnajdywanych podczas prac wykopaliskowych.
Impreza rozpocznie się o godzinie 10.oo i potrwa do 18.oo.
Wstęp wolny.

Więcej:
www.lednicamuzeum.pl/wiadomosc,grzybowskie-spotkania-z-archeologia-spotkanie-4.html#

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie