Wydarzenia w Wielkopolsce

Imieniny Ulicy
Poznań
11 listopada 2012 r.

Tegoroczne Imieniny Ulicy poprzedzi piątkowa debata "W Centrum o centrum - Strefa Święty Marcin", która rozpocznie się o godzinie 18.oo w Sali Kominkowej.

W niedzielę 11 listopada już od godziny 8.oo na najszerszym chodniku wzdłuż wieżowców Alfy rozstawione zostaną stoiska z rogalami świętomarcińskimi. Kiermasz potrwa do 20.oo.
W godzinach od 11.oo do 13.oo oraz od 15.oo 17.oo podziwiać będzie można występy uliczne z udziałem m.in. czeskiego multiinstrumentalisty Aleksandra Zoltana, Tadeusza Zajdowicza - leszczyńskiego kataryniarza grającego na instrumencie liczącym ponad 100 lat, czy wreszcie znanego poznańskiego barda "człowieka orkiestrę" czyli  Tadeusza Lisa.

Najważniejsza część imprezy rozpocznie się o godzinie 13.oo barwnym Korowodem Świętomarcińskim, który na czele ze Świętym Marcinem wyruszy sprzed kościoła pw. św. Marcina by tuż przed godziną 14.oo dotrzeć do CK ZAMEK; gdzie nastąpi tradycyjne przekazanie klucza Świętemu Marcinowi przez Prezydenta Miasta Poznania.

W godzinach od 12.oo do 19.oo zapraszamy na Fyrtel Świętego Marcina - działania na świętującej ulicy, w jej bramach i na podwórkach. W programie m.in.: gra uliczna,  zapomniane zabawy, brama kramikowa czy brama teatralna.

O 19.3o zapraszamy na koncert finałowy. Na scenie przed CK ZAMEK wystąpi zespół LAO CHE, promujący swój najnowszy piąty krążek "Soundtrack".
O godzinie 21.oo niebo nad świętującą ulicą rozświetli pokaz sztucznych ogni.
Szczegółowy program na: www.zamek.poznan.pl/index.php

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie