Wydarzenia w Wielkopolsce

Józefinki 2018
Swarzędz
29 kwiecień 2018 r.

Tradycyjnie już długi weekend majowy Swarzędzanie spędzą na wspólnej zabawie na Rynku. Wszystko za sprawą Józefinek – wydarzenia, które od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W tym roku Józefinki będące rekreacyjno-rozrywkową częścią marcowego święta Patrona Miasta, potrwają aż trzy dni. W bogatym programie wydarzenia są: Gra Miejska „Mebloberek”, Swarzędzkie Spotkanie Józefów, Strawa św. Józefa, koncerty, a także wesołe miasteczko, jarmark wypełniony rękodziełem i bogata strefa gastronomiczna.

Wspólną józefinkową zabawę rozpoczniemy w niedzielę, 29 kwietnia. Już od rana po całym mieście będą biegać uczestnicy Gry Miejskiej „Mebloberek”, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Na szlaku dziejów”. Na scenie ustawionej na Rynku wystąpią: Sekcja Regionalna „Olszyna”, Swarzędzka Orkiestra Dęta oraz sekcja piosenki Ośrodka Kultury. Pierwszy dzień Józefinek zakończy koncert zespołu BRAThANKI.

Poniedziałkową część wydarzenia rozpocznie wspólny koncert Chóru Męskiego „Akord” oraz gości z Niemiec – zaprzyjaźnionego Chóru „Concordia”. Na scenie wystąpi także sekcja tańca Ośrodka Kultury. Na zakończenie do wspólnej zabawy zachęci Dziani – król muzyki cygańskiej, który rozgrzeje swarzędzką publiczność.

We wtorek 1 maja na scenie zagrają Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa oraz zespoły TABU i Krzysztof K.A.S.A. Kasowski.

Tegoroczne Józefinki z pewnością będą najgorętszą, najweselszą i najbardziej roztańczoną majówką w całym regionie.

www.jozefinki.swarzedz.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie