Wydarzenia w Wielkopolsce

Jubileuszowy X Tryptyk zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”
Konin
3 listopad 2017 r.

Przed nami listopad, miesiąc w którym, dziesięć lat temu wszystko się zaczęło! Wspólnota parafii św. Wojciecha w Koninie i tygodnik "Adalbertus" pragną bowiem pochwalić się przedsięwzięciem artystycznym jakim jest jubileuszowy, X Tryptyk Zaduszkowy "Nie wszystek umrę", który w tym roku przypada w dniach 3 - 5 listopada 2017 roku. 

Intencją tego projektu, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez Konina, jest integracja społeczności konińskiej w czasie pamięci i refleksji o zmarłych. Zamysłem organizatorów, od początku, było pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy religię! Śmierć bowiem nie „popełnia” takiej klasyfikacji. Stąd idea, aby zaprosić społeczność całego Konina i wspólnie pochylić się nad tematem przemijania, a poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę „cienką czerwoną linię” doczesności! Tryptyk, dla organizatorów, stał się symbolicznym, muzycznym Zniczem, który zapłonie 3 listopada. W tym roku w morzysławskiej, pięknie odrestaurowanej świątyni wybrzmiewać będzie m.in. Czajkowski, Bach, Vivaldi,  Mozart, Haendel, Lorenc, a zaproszeni goście to artyści światowego formatu. Niedzielny koncert będzie miał swój akcent lokalny, bowiem finał Tryptyku rozpocznie Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum, który wspólnie z Maestro Vadimem Brodskim wykona Arię na strunę G z suity orkiestrowej nr 3 – m J. S. Bacha.

I tak kolejności, wystąpią:

    

3 listopada (piątek) – godz. 19.00

Bogusław Grabowski - organy& Maciej Sikała - saksofony

 

4 listopada (sobota) – godz. 19.00

Zespół "DesOrient" z muzyką Michała Lorenca

 

5 listopada (niedziela) – godz. 19.00

Vadim Brodski skrzypce & Bartłomiej Wezner – piano

Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum

 

Przypominamy, że piątkowy koncert ofiarowany jest w intencji dziennikarzy, artystów i animatorów konińskiej kultury, sobotni, tym którzy nie poradzili sobie z wszelkimi uzależnieniami, natomiast niedzielny koncert poświęcony jest wszystkim poległym w walce o niepodległość Polski. W tym roku, dla podkreślenia Jubileuszu i podziękowania wszystkim, którzy od początku towarzyszą przedsięwzięciu, organizatorzy wręczą statuetki "Anioł Tryptyku zaduszkowego", dzieła rzeźbiarza Jerzego Zbrożka z Wrocławia.

Koncerty odbędą się w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu.

Wstęp wolny!!!

Patronat honorowy nad projektem objęli Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej oraz Prezydent Miasta Konina. Współorganizatorzy to Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki oraz Koniński Dom Kultury. Przedsięwzięcie współfinansują Miasto Konin i parafia św. Wojciecha w Koninie. Organizatorami Tryptyku są proboszcz parafii ks. Józef Wysocki, prowadząca tygodnik "Adalbertus" Anna Wysocka i Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

Więcej: http://www.swwojciech.org/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie