Wydarzenia w Wielkopolsce

Kaziuk Wileński
Poznań
2-4 marca 2014 r.

Kaziuki swoją świetność przeżywały w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to Wilno było w granicach II RP. Po wojnie święto to było zakazane, obchody wznowiono w latach 90-tych XX wieku. Kaziukowe święto to nie tylko jarmarki w Wilnie ale także w Wielkopolsce, gdzie po zawieruchach wojennych znaleźli uchodźcy z Wileńszczyzny.

Tegoroczny Kiermasz Kaziukowy rozpocznie się w niedzielę 2 marca, na Starym Rynku o godzinie 11.oo. W południe jak co roku po hejnałach wileńskim i poznańskim nastąpi paradny pochód zespołów oraz orszaku Jagiellonów. Wśród zespołów zobaczymy : Orkiestrę Flażoletową i Chór Akard ze Swarzędza, Duszniczankę, Zespół Pieśni i Tańca Wielkopolanie oraz Kapelę Wileńską.
Następnego dnia w Urzędzie Wojewódzkimotwarta zostanie wystawa "Kresy w fotografii", a we wtorek w Kościele Św. Krzyża na Górczynie o godzinie 18.oo zapraszamy na Verba Sacrę z udziałem Aleksandra Machalicy, który zaprezentuje teksty poświęcone św. Kazimierzowi.

Więcej:
www.tmwizw.republika.pl/otwarcie.htm

Komentarze (1)

Pisanki Malowane

2014-02-26 05:46:19

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko z pisankami ręcznie malowanymi! Więcej informacji: https://www.facebook.com/jajamalowanejerka

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie