Wydarzenia w Wielkopolsce

Majówka w Wągrowcu
Wągrowiec
30 kwiecień 2017 r.

Koncert Rafała Brzozowskiego, festyn rodzinny oraz II Weekend na Szlaku Piastowskim to tylko niektóre z pozycji, które przygotowaliśmy dla wągrowczan na tegoroczną majówkę.

Długi weekend rozpoczniemy od mega koncertu na wągrowieckim Rynku. "Tak blisko" to tytuł jednego z hitów Rafała Brzozowskiego, który 30 kwietnia rozgrzeje spragnioną dobrej muzyki publiczność. Początek koncertu tego utalentowanego wokalisty – godzina 20:30. Warto jednak na rynek przyjść dwie godziny wcześniej na koncert Teatru Muzycznego Hals pt. "Piosenka jest dobra na wszystko".

Dzień później o godz. 12:15 pokazy wznowi tańcząca fontanna na Rynku, a 2 maja wraz z harcerzami obchodzić będziemy Święto Flagi. Po uroczystym apelu o godz. 12:00 wągrowieccy harcerze i strzelcy wciągną na maszt biało-czerwoną flagę, a chwilę potem rozdadzą przechodniom i uczestnikom tej uroczystości biało-czerwone chorągiewki.   

Święto Narodowe Trzeciego Maja rozpoczniemy od Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbędzie się w kościele pw. Bł. Michała Kozala, a po południu (godz. 15:00) na boisku osiedlowym na Osiedlu Wschód odbędzie się Festyn Rodzinny z animacjami i konkursami dla dzieci oraz występami zespołu Emi Band oraz Magdy Pal.

Miłośników historii i dobrej zabawy zapraszamy 6 maja o godz. 12:00 na teren przy Muzeum Regionalnym, na którym odbędzie się II Weekend na Szlaku Piastowskim. Motywem przewodnim tegorocznego pikniku historycznego będzie kuchnia i piastowskie smaki. Amatorów aktywnych form spędzania wolnego czasu zapraszamy także na Turystyczny Rajd Samochodowy (godz. 11:00, start przy parkingu Muzeum Regionalnego) oraz I Spływ Kajakowy Piastowskim Szlakiem Wodnym (godz. 9:00,start przy parkingu Muzeum Regionalnego.

Więcej: http://www.mdkwagrowiec.pl/

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie