Wydarzenia w Wielkopolsce

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych i Orkiestr GRONALIA
Grodzisk Wielkopolski
11-12 września 2010 r.

Festiwal odbywa się naprzemiennie w dwóch kategoriach - w jednym roku prezentują się zespoły folklorystyczne, w kolejnym orkiestry dęte. W tym roku podziwiać będziemy orkiestry.  Koncerty i musztry paradne usłyszeć i zobaczyć będzie można na Starym Rynku i w Parku Miejskim.
W tym roku wystąpią :
Miejska Orkiestra Dęta z Doliny (Ukraina), Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Wronieckiego Ośrodka Kultury, Świebodzińska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grodziska Mazowieckiego, Harcerska Orkiestra Dęta z Pobiedzisk i Grodziska Orkiestra Dęta.
W sobotę 11 września o godzinie 14.15 planowany jest przemarsz orkiestr z Placu Powstańców Wielkopolskich, ulicami Szeroką, Pl. Św. Anny, Ks.Tuszyńskiego na Stary Rynek, gdzie o 14.45 nastąpi oficjalne otwarcie Festiwalu, podczs którego wystąpią Orkiestry z Grodziska Mazowieckiego, Ukrainy i gospodarze Grodziska Orkiestra Dęta.
Tego samego dnia o godzinie 18.30 Orkiestra Dęta z Ukrainy i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grodziska Mazowieckiego wystąpią w Nowym Tomyślu. Koncerty odbędą się na scenie Pod Grabem.
W niedzielę, w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 14.30 rozpocznie się przemarsz orkiestr uczestniczących w Gronaliach z Placu Powstańców Wielkopolskich na do Parku Miejskiego., gdzie o 15.oo rozpocznie się koncert promenadowy. Po południu o 17.3o Orkiestry z Grodziska Mazowieckiego i Ukrainy wystąpią na Rynku w Wielichowie.

Więcej:
ckrondo.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie