Wydarzenia w Wielkopolsce

Powidz Jam Festiwal
Powidz
26 lipiec 2018 r.

Jubileuszowa V edycja Powidz Jam Festiwal rusza 26 lipca i potrwa przez 4 dni. Tegoroczny line-up otwierają  Kortez*, Ørganek, Xxanaxx oraz Rosalie.

Na 5 scenach wystąpi ponad 200 muzyków, którzy zaprezentują swoje autorskie utwory w takich gatunkach jak: blues, rock, jazz. Pojawią się również brzmienia alternatywne oraz reggae.

W ramach Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących: Powidz Jam Run – bieg festiwalowy z muzyką w tle, joga, zumba, zlot klasyków, Blues Boat - muzyczna żaglówka pływająca po jeziorze, serwująca mini koncerty, a także loty widokowe paralotnią, warsztaty z tworzenia murali, wystawa fotograficzna, plenerowy escape room i oczywiście Jam Session do rana. Organizatorzy zapewnią wyjątkową strefę specjalnie wyselekcjonowanych Food Trucków, która uszczęśliwi nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

- Pięć lata temu postanowiliśmy stworzyć ciekawe wydarzenie muzyczne, które przyciągnie do pięknego Powidza muzyków i publiczność. Zainteresowanie Powidz Jam Festiwal przerosło nasze oczekiwania. Z roku na rok przybywa chętnych do zaprezentowania swojej twórczości na scenach, i to nie tylko z Wielkopolski, ale z całego kraju. Interesuje nas muzyka na żywo i bardzo promujemy autorskie materiały. Artyści prezentują się w różnych gatunkach, mają możliwość wystąpienia przed gwiazdami wydarzenia, ale to ci mniej znani muzycy sprawiają, że klimat festiwalu jest tak niezwykły- mówi  Daniel Ptak, organizatorów Festiwalu. - Przez te kilka dni mamy festiwalowe miasteczko, gdzie na różnych scenach wokół jeziora będzie można pobawić się przy dobrej muzyce, zażyć trochę ruchu, czy skosztować oryginalnych dań. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszego regionu, dlatego jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie wrażeń i pozytywnych emocji.

 

W tym roku po raz drugi organizatorzy postanowili wskrzesić Powidzki Bieg w nowej odsłonie Powidz Jam Run – bieg z muzyką w tle, którego trasa została wyznaczona po malowniczym krajobrazie regionu powidzkiego. Uczestnicy biegu zmierzą się z dystansem 10 km  przy dźwiękach muzyki, dostarczanej przez ulicznych artystów.

 

Dodatkowo przez 4 dni Powidz zamieni się w wielki pokój gry – miejski escape room.

Jednak to, czego nie oddadzą żadne atrakcje ani koncerty, to atmosfera, jaka panuje w miasteczku podczas Festiwalu - i to właśnie czyni wydarzenie tak wyjątkowym!

 

Hasło eventu pozostaje bez zmian: “Zalejemy Miasteczko Muzyką”!

 

Na bieżąco można śledzić informacje na temat artystów i programu Festiwalu na Facebooku: https://www.facebook.com/jamfestiwal/

 

W poprzednich edycjach gośćmi Powidz Jam Festiwal byli m.in. Ania Dąbrowska, Fisz Emade Tworzywo, Kuba Badach, Lao Che,  Carrantuohill czy Audiofeels.

 

W razie pytań zachęcam do kontaktu.

*Jedyny biletowany koncert podczas Powidz Jam Festiwal, bilety dostępne na stronie organizatora – Good Taste Production

Więcej: http://www.domkulturypowidz.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie