Wydarzenia w Wielkopolsce

Rodzinna niedziela w Muzeum – Wielkie Morawy
Gniezno
28 styczeń 2018 r.

Z myślą o rodzinach, które lubią wspólnie i kreatywnie spędzać wolny czas, Muzeum Początków Państwa Polskiego zaplanowało kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinna niedziela” w Muzeum. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem WIELKIE MORAWY – WIELE DO ODKRYCIA!

Już 28 stycznia 2018 r. rodziny z dziećmi będą miały możliwość wspólnie odkrywać tajemnice państwa wielkomorawskiego. Wspólna zabawa rozpocznie się od godziny 11:00.

W trakcie pierwszej w tym roku rodzinnej niedzieli uczestnicy dowiedzą się, czym były tajemnicze Wielkie Morawy. O czym usłyszycie? O wojowniczych Awarach, którzy poprzedzili powstanie państwa wielkomorawskiego, poznacie historię Samona i misjonarzy Cyryla i Metodego, zobaczycie wspaniałą biżuterię książąt i księżnych i dowiecie się jak wyglądało życie codzienne w potężnych grodach w Mikulcicach i Starym Mieście.

Podczas spotkania będziecie mieli możliwość wybicia monety, pisania na tabliczkach woskowych, zabawy przy modelach budowli, a nawet samodzielnego wykonania biżuterii.

Oprowadzaniu po wystawie towarzyszyć będzie karta zadań z quizami, rebusami i ćwiczeniami. Pomogą one poznać wiele ciekawostek o tym potężnym wczesnośredniowiecznym państwie. W trakcie zwiedzania pracownicy Muzeum prowadzący  zajęcia zachęcą do aktywności i zabaw związanych z zabytkami i makietami obecnymi na wystawie.

Rodzinne niedziele w Muzeum zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z Muzeum.

Rodzinna niedziela w Muzeum odbędzie się 28 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w gmachu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w rodzinnych spotkaniach – dołączcie do wspólnej zabawy!

Wstęp na Rodzinną Niedzielę jest bezpłatny.

Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna)

Więcej: http://www.muzeumgniezno.pl/

Oprowadzanie: Łukasz Kaczmarek – kurator (Pracownia archeologiczna)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie