Wydarzenia w Wielkopolsce

Spektakl „Śladami znanych Polaków – od Mieszka I do Jana Pawła II”
Przeźmierowo
15 maja 2016 r.

W związku z obchodami 1050-lecia Chrztu Polski zespół „Poligrodzianie” rusza w Polskę, gdzie koncertować będzie w miastach województw zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.

Koncerty odbywać się będą pod nazwą „Śladami znanych Polaków – od Mieszka I do Jana Pawła II”, ukazać mają wpływ chrześcijaństwa na historię Polski oraz głęboki patriotyzm Narodu wyrażony tańcem, śpiewem, muzyką. Punkt wyjścia stanowi przyjęcie chrztu przez Mieszka I pozwalając wejść do wspólnoty państw chrześcijańskich. W programie opartym o ludowe, dworskie i narodowe tradycje, widoczna jest ogromna rola wiary, w której Polacy widzieli oparcie w czasie wojen oraz czerpali nadzieję podczas powstań. W efekcie Polacy doczekali się Papieża rodaka, który spoił wewnętrznie kraj i wzmocnił go na arenie międzynarodowej.

Jako, że rocznica wydarzenia jest wyjątkowa i niepowtarzalna zadbamy, by sam koncert na długo pozostał w pamięci zebranych gości. Będzie kolorowo, tanecznie i przede wszystkim ludowo! Zgromadzeni goście porwani zostaną w wir wspaniałego folkloru i wyruszą w  kulturalną przygodę przez dzieje państwa polskiego.

Poniżej lista miast, w których odbędą się koncerty Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”:

15.05.2016 Przeźmierowo
28.05.2016 Nakło nad Notecią
29.05.2016 Konin
26.08.2016 Poznań

Więcej informacji na stronie: http://uroczystosci.put.poznan.pl/chrzest/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie