Wydarzenia w Wielkopolsce

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim
Kostrzyn
12 marzec 2018 r.

Biblioteka Publiczna w Kostrzynie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim pt. „Bośnia – kraj spalonego sąsiada”, które odbędzie się 12 marca 2018 r. o godzinie 17:00.

Bośnia i Hercegowina, państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, którego stolicą jest słynne, oblężone w latach 90` miasto – Sarajewo. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, naznaczone ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego haosu”. A jednocześnie piękny, jak to Bałkany, przyrodniczo, geograficznie i geologicznie teren. 
Wymarzony dla jeźdźców 4x4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących, zdawałoby się „donikąd”. A prowadzących w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej, niż Kasprowy Wierch przy śladowej liczbie turystów.
To wreszcie kraj wielu wyznań i niestety miejsce, w którym każda z tych nacji uważa za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi.
Odwiedzimy zarówno stolicę, z jej smaczkami (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole , hity turystyczne oraz miejsca, które „odkryliśmy” dla siebie, ale się nimi podzielimy!

Więcej: http://www.biblioteka-kostrzyn.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie