Wydarzenia w Wielkopolsce

Święto Ulicy Niecałej
Kalisz
1 wrzesień 2018 r.

Święto ulicy Niecałej w Kaliszu odbędzie się w tym roku pod hasłem "W starym kinie". W imprezie zaplanowanej na 1 września swój udział zapowiedziało już ponad 100 wystawców. 

Jak w latach ubiegłych, przygotowane zostaną dwie sceny. Ta koło ronda przy Parku Miejskim zostanie przeznaczona dla dzieci, młodzieży i stanie się królestwem tańca, bowiem nowością w tym roku będzie błyskawiczna nauka m.in salsy czy hip-hopu. O pełnych godzinach, od 13 do 17, będzie zaprezentowany dany taniec na scenie, a następnie osoby zainteresowane będą mogły zrobić w nim pierwsze kroki pod okiem instruktora. Druga scena znajdzie się obok restauracji Komoda. Wystąpią tam m.in. Kamil Pyrek Band w repertuarze muzyki lat 20. i 30. oraz Maciej Klociński. Ponadto w Cerkwi Prawosławnej, o godzinie 14, odbędzie się koncert chóru Katedralnego Diecezji Poznańsko-Łódzkiej. W związku z hasłem wydarzenia - "W starym kinie” - organizatorzy zachęcają kaliszan do przebrania się oraz wystylizowania na postać z filmu, bajki bądź estrady z dawnych lat. Zaś najlepsze przebrania zostaną nagrodzone biletami do kina Helios na dowolnie wybrany film wraz z możliwością zwiedzenia projektorni. 

Historię starej fotografii przybliży nam po raz kolejny wystawa przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną. To kolejny ukłon dla naszych zakładów fotograficznych oraz edukacja mieszkańców Kalisza. Wystawa prezentować będzie efekty pracy kilkunastu zakładów fotograficznych na terenie Kalisza. W Święcie ulicy Niecałej wezmą udział również kaliskie szkoły m.in. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Nie zabraknie też stoisk Straży Miejskiej Kalisza oraz policji. 

Gratką dla miłośników motoryzacji będą zabytkowe auta.- Andrzej Roszkiewicz przedstawi dwa znakomite pojazdy. Cud i podstawowy model francuskiej techniki samochodowej citroena 2CV i zawsze mile oglądanej i podziwianej techniki motoryzacji Stanów Zjednoczonych - chevroleta corvette daytona - mówi Marek Bogusz. Oprócz tego nie zabraknie, znanego entuzjastom imprezy, białego rolls-royce'a. W ramach imprezy odbędzie się także 4. edycja Integracji Muzycznych. - Mamy ambicje, aby łączyć różne środowiska artystyczne - zaznaczył Przemysław Kaczmarek. - W tym roku zagra 5 zespołów z Kalisza, Ostrowa Wlkp. oraz z Poznania – Wizja Lokalna, Side Of Mind, Rock Maszyna, Rat Eats Cat i Teren Prywatny. Pojawi się mocne uderzenie, ballady i będzie to ciekawa propozycja na zakończenie dnia.

Więcej: http://www.komodaclub.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie