Wydarzenia w Wielkopolsce

Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny
Szreniawa
15 – 16 wrzesień 2018 r.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zapraszają na dwudniowe spotkanie z wielkopolskim folklorem.

15 i 16 września 2018 r. odbędzie się Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny, z udziałem najlepszych zespołów tanecznych, śpiewaczych, kapel, solistów instrumentalistów i śpiewaków ludowych z całej Wielkopolski.

 

Do Szreniawy przyjedzie ponad 600 wykonawców. W ramach dwudniowych występów konkursowych przedstawią swój dorobek i pracę w pielęgnowaniu tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym a także zwyczajami i obrzędami w różnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych.

Wystąpią artyści ludowi wszystkich pokoleń. Nagrodzeni będą najlepsi.

POLECAMY – 15 i 16 września – Szreniawa – Największa i najbardziej różnorodna impreza folklorystyczna roku w naszym regionie!

W sobotę, 15 września od godz. 11.00. W niedzielę, 16 września od godziny 10.00.

Estrada na terenie skansenu Muzeum Rolnictwa. Wstęp wolny.

Przegląd jest częścią projektu „Folklor a scena – kultywowanie tradycji regionalnych Wielkopolski” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: Wielkopolska – kulturaupodstaw.pl, TVP3 Poznań, Monitor Wielkopolski, Radio Poznań, Radio Emaus.

Więcej: http://www.muzeum-szreniawa.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie