Wydarzenia w Wielkopolsce

XI Jarmark św. Bartłomieja
Konin
25-26 sierpień 2018 r.

Po raz 11. w Koninie odbędzie Jarmark św. Bartłomieja (25-26 sierpnia). Jarmarkowi rzemiosła, naturalnych produktów żywnościowych i kiermaszowi staroci towarzyszyć będzie Festiwal Sztuki Ludowej Poligrodzianie.

Pomysłodawcą jarmarku jest Mateusz Cieślak (były radny Konina), organizatorami: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Towarzystwo Poligrodzianie z Poznania.

Ideą organizacji Jarmarku św. Bartłomieja jest tworzenie możliwości zaprezentowania się przede wszystkim rzemieślnikom; św. Bartłomiej jest patronem rzemieślników. Ilu rzemieślników i jakich profesji pokaże się 25 i 26 sierpnia, jeszcze nie wiadomo, ale zapewne – jak w latach poprzednich – impreza cieszyć się będzie popularnością nie tylko wśród konińskich, skupionych w Cechu Rzemiosł Różnych. Będą rzemieślnicy-producenci żywności ze swoimi smakowitościami oraz artyści sztuk wszelkich. I będzie kiermasz staroci, na który organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają „coś” do sprzedania, na wymianę czy choćby pochwalenia się.

 

Pierwszy dzień jarmarku urozmaicą dwa koncerty. O godz. 14.00 koncertować będzie zespół muzyczny Folk Street, a o godzinie 17.00 rozpocznie się Festiwal Sztuki Ludowej Poligrodzianie, w czasie którego na scenie na placu Wolności zaprezentują się zespoły z ośmiu krajów Europy (więcej o tym koncercie na

 

Drugiego dnia jarmarku, w niedzielę 26 sierpnia, o godzinie 10.30 można się będzie wybrać na przechadzkę po Koninie z Piotrem Rybczyńskim, historykiem, regionalistą z Towarzystwa Przyjaciół Konina (zbiórka przy stoisku Centrum Informacji Turystycznej). Ciekawie zapowiada się także prezentacja przygotowywana przez Jerzego Łojko z Pracowni Edukacji Elektronicznej im. Jana Zemełki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, zatytułowana „Konin axis Mundi, czyli Miasto na osi Świata” (Sala Ratuszowa przy ul. Wiosny Ludów 6, godz. 13.00). A na godz. 14.30 zaprasza na koncert, na placu Wolności, konińska Szkoła Muzyczna Yamaha.

Zakończenie Jarmarku św. Bartłomieja przewidywane jest na godz. 17.00.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie