Wydarzenia w Wielkopolsce

XII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2016
Kalisz
12 maja 2016 r.

Po raz 12. Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje dla przedszkolaków Festiwal PYZA, który odbędzie się 12 maja 2016 w godz. 13:00-15:30 na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50-tych XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od ponad dziesięciu lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków, którzy poznają, uczą się i kontynuują folklor taneczny różnych regionów Polski. Dzieci zaprezentują się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym do 5 minut. Jury oglądające występy przyzna nagrody i wyróżnienia, a wszystkie grupy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

PYZA cieszy się od lat popularnością wśród dzieci i ich instruktorów, a także publiczności oglądającej występy ludowe na scenie CKiS. Dzięki tej wspaniałej zabawie dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z kulturą ludową.

Więcej informacji na stronie: http://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/xii-festiwal-tanca-i-piosenki-ludowej-pyza-2016/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie