W najnowszym numerze kwartalnika „Kronika Wielkopolski” (nr 3/185) jak zwykle zestaw ciekawych artykułów nie tylko dla wielbicieli naszego regionu. Polecamy stałe działy: artykuły i studia, wspomnienia, na mapie Wielkopolski, książki o Wielkopolsce, wydarzenia - problemy - opinie.
W „Kronice Wielkopolski” (nr 3/2023, w numeracji ciągłej 185) w części ARTYKUŁY I STUDIA Jacek Światły kontynuuje opowieść o ewangelikach z Czarnegolasu, Tomasz Kowalik bierze na warsztat książkę-wywiad z Włodzimierzem Łęckim, Róża Pomiecińska przedstawia sylwetkę Józefa Witkowskiego - gołuchowskiego malarza, grafika i artysty, natomiast Krzysztof Kasprzak omawia… żółwie błotne w Wielkopolsce.
W dziale WSPOMNIENIA zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Gębarzewa - obozu internowania po 13 grudnia 1981 roku. W części NA MAPIE WIELKOPOLSKI: Maciej Maśliński pisze o pałacu w Lewkowie, Adam Podsiadły o sztuce ulicy pod wiaduktem w Lesznie, a Edwin Klessa portretuje Muzeum Parafialne w Trzciance.
Poza tym w kwartalniku m.in.: o IX edycji Marszu Katyńskiego w Wolsztynie, o odsłonięciu tablicy Józefa Wybickiego w holenderskiej Lejdzie i obchodach 770-lecia lokacji Śremu.
Polecamy także jak zawsze omówienie książek o Wielkopolsce.
Życzymy dobrej lektury!