Wydarzenia w Wielkopolsce

Dzień Dziecka w indiańskim kręgu
Swarzędz
28 maj 2017 r.

Tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą Dzień Dziecka, Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza do wspólnej zabawy najmłodszych mieszańców gminy. Bawić będziemy się 28 maja w godz. 14:00-19:00. 

W niedzielę do Swarzędza przyjadą indianiści z grupy tanecznej Ranores, którzy zamienią tereny na Polanie przy ul. Strzeleckiej w prawdziwą wioskę indiańską. Powstaną w pełni wyposażone tipi, czyli tradycyjne domy Indian Północnoamerykańskich. Uczestnicy wspólnej zabawy będą mogli zajrzeć do ich wnętrza i poczuć klimat prawdziwej amerykańskiej prerii. 

W bogatym programie Dnia Dziecka w indiańskim kręgu będą pokazy tradycyjnych tańców indiańskich pow wow, które zaprezentują członkowie grupy Ranores. Najmłodsi uczestnicy niedzielnej zabawy nie tylko zobaczą, ale będą mogli również spróbować swoich sił w takich tańcach jak: Taniec Kruka, Taniec Zwiadowcy, Taniec Fantazyjny Męski, Taniec Tradycyjny Kobiecy czy Taniec Fantazyjny Szala. Nie zabraknie wspólnych tańców społecznych – międzyplemiennych oraz Tańca Przyjaźni w kręgu, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy. Wszyscy tancerze wystąpią w tradycyjnych strojach indiańskich – będą więc pióra, dzwonki i suknie bogato zdobione kolorowymi koralikami. 

Taniec to nie jedyny element indiański, jaki zostanie zaprezentowany publiczności. Na najmłodszych uczestników będą czekały takie atrakcje jak: rzut na róg, rzut marchewką do celu, wyścig żółwi, łowienie rybek, a nawet strzelanie z łuku i rzut włócznią. Całość dopełni oryginalna muzyka Indian Ameryki Północnej. 

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców gminy będą również dmuchany zamek – Góra lemura, kolejka samojezdna, tor przeszkód, mini-piłkarzyki, Euro Bungee, Zorbing oraz karuzela.

Więcej: http://www.ok.swarzedz.pl/

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie