Wydarzenia w Wielkopolsce

IV Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła”
Piła
30 marca do 2 kwietnia 2016 r.

Wstęp wolny

Program:

30 marca (środa)

godz. 18.00Ryszard Ćwirlej, spotkanie autorskie i promocja książki "Tam ci będzie lepiej…" – pierwszy retrokryminał z przedwojenną Piłą.

31 marca (czwartek)

godz. 17.30 – "Męska twarz Czarnej Serii" – spotkanie autorskie z PM Nowakiem, autorem kryminałów "Ani żadnej rzeczy…", "Cokolwiek uczyniliście" i "Na pokuszenie".
godz. 18.00 - Wieczór Dobrego Kina - 2 x kryminał, "Sicario", dramat, kryminał, USA (121 min.), "Sekret w ich oczach", kryminał, thriller, USA (111 min.)
godz. 19.00 - "Kobieca twarz Czarnej Serii" - spotkanie z Martą Zaborowską ("Rajskie ptaki", "Gwiazdozbiór" i "Uśpienie") i Joanną Opiat - Bojarską ("Koneser").

1 kwietnia (piątek)

godz. 12.00 – Kryminalna Gra Miejska
godz. 17.30 - Spotkanie autorskie z Małgorzatą Ronc – prokurator, współautorką i bohaterką książki "Prokurator. Kobieta, która się nie bała", w której opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces i odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli. Prowadziła śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.
godz. 19.00 – Spotkanie autorskie z Jørnem Lierem Horstem – norweskim pisarzem kryminałów, byłym policjantem. Stworzył cykl powieści kryminalnych, w których głównym bohaterem jest William Wisting, autor książek: "Jaskiniowiec", "Poza sezonem" i "Psy gończe". Premiera polskiego wydania kolejnej powieści "Ślepy trop".

2 kwietnia (sobota)

godz. 17.00 – Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim pt. "Miłość, która doprowadza do zbrodni" oraz promocja książki "I odpuść nam nasze..." Seria "Na F/Aktach": w październiku 1991 Andrzej Zaucha, popularny piosenkarz i muzyk, zginął zastrzelony pod krakowskim Teatrem "Stu". Zabójstwo to stało się inspiracją do opowieści o miłości, rozpaczy i zazdrości. Historii o tym, jak miłość może doprowadzić do zbrodni. Książka Janusza Leona Wiśniewskiego to opowieść, jak silne mogą być emocje i do czego może posunąć się zraniony człowiek.
J.L. Wiśniewski jest autorem m.in. takich książek, jak: "S@motność w sieci", "Grand", "Ślady", "Moje historie prawdziwe".
godz. 18.30 – Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrody dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej wydanej w 2015 roku.

Impreza towarzysząca – 31.03-02.04.2016 r.
Warsztaty kryminalistyczne "Druga strona kryminalnej fikcji". Organizator www.maszynadopisania.pl

Więcej informacji na: http://www.pila.pl/kalendarz-wydarzen/2016/04/01/2073-iv-festiwal-kryminalu-kryminalna-pila-3003-02042016.html

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Do wiadomości redakcji ( nie będzie publikowany )

Partnerzy

  • Radio Poznań
  • Głos Wielkopolski
  • Nasze Miasto
  • Koleje Wielkopolskie